Hledáme dobrovolníky

Vedení LDN Jaroměř nás oslovilo s prosbou, zda bychom jim nějak mohli pomoci se zavedením dobrovolnické činnosti v jejich zařízení. Je to naším zaměřením – sdružovat a administrativně zastřešovat dobrovolníky, kteří se chtějí této práci věnovat. Rádi jsme proto projednali naši spolupráci na první pracovní schůzce. Za KA se schůzky zúčastnila předsedkyně a koordinátorka, za LDN vrchní sestra a sociální pracovnice. Strávily jsme velmi příjemnou hodinu s lidmi stejně naladěnými jako my z KA, zapálenými pro svou práci, své poslání.

V LDN tráví svůj čas lidé, jejichž zdravotní stav je někde mezi potřebou být hospitalizován a možností zvládnout svoje fungování v domácím prostředí. Chce to čas, ale také aktivizaci nejen fyzickou, ale i psychickou. A k tomu jsou potřeba lidé, kteří s pacientem hovoří a zapojují všechny jeho smysly – mohou pacienta brát na procházky, číst mu, hrát s ním společenské hry…, fantazii se meze nekladou. O fyzickou aktivizaci se starají odborníci, v té psychické je místo pro ostatní smrtelníky. Faktem je, že pro rodinné příslušníky je toto často nad jejich síly a možnosti, že potřeby nemocného vždycky vysoce přesahují kapacitu jejich fyzických i psychických sil. Zde je právě místo pro dobrovolníky.

Vzhledem k tomu, že vedení LDN samo přišlo s nápadem zapojit dobrovolníky do procesu směřujícímu ke zpříjemnění pobytu pacientů v jejich zařízení a tím ke zlepšení jejich fyzické i psychické kondice tak, aby se pokud možno mohli vrátit do běžného života, budou dobrovolníci jistě dobře přijímáni. To je (téměř) jediná a přitom největší dobrovolníkova odměna. Pro to to děláme.

V současné době dotváříme formální náležitosti naší spolupráce. Pokud vedení náchodské nemocnice schválí náš záměr a podepíšeme smlouvu o spolupráci, můžeme odstartovat. Na startovní čáře ale zatím chybí to podstatné – dobrovolníci.

!!! Královédvorská Arnika hledá nové dobrovolníky – pro LDN Jaroměř !!!

Zájemci se mohou hlásit

  • v Královédvorské Arnice – mailem kralovedvorskaarnika@seznam.cz, přes FB nebo telefonem u koordinátorky p. M. Svobodové – 777 131 988
  • v LDN Jaroměř u vrchní sestry Mgr. J. Morávkové – tel. č. 601 323 191

 

Ničeho se nebojte (ani sebe) a staňte se dobrovolníkem.

Dejte svému životu novou náplň, nový rozměr neboť

 

„Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe.“

Johan Wolfgang von Goethe