Cena města Dvůr Králové nad Labem

Měsíc říjen se nesl v oceňování dobrovolnické práce Jany Štěpánové – předsedkyně, zakladatelky a nejaktivnější členky Královédvorské Arniky.

Nejdříve to byla cena Ď , potom nominace na Cenu sociálních služeb KHK  a 24. října se udělovala Cena města Dvůr Králové nad Labem. Tentokrát Janu nominoval Domov sv. Josefa v Žirči a také starosta města Jan Jarolím.

Do Hankova domu přišlo Janu podpořit několik členek KA, její dcera a syn se svojí dcerou, Janinou vnučkou. Jana byla vyhlašovaná až téměř v závěru večera, takže byla, chudinka, celou dobu, strašně nervózní, ale na pódiu všechno zvládla s bravurou sobě vlastní a nervozita na ní nebyla vůbec znát. Večer se nesl ve velmi milém, přátelském duchu, hudební doprovod zajistila kapela H-Song, zazpíval také Královédvorský chrámový sbor, který byl jedním z oceněných. Čestným hostem ceremoniálu byla královédvorská rodačka, operní pěvkyně Jana Regalová Židková, která byla také jednou z laureátek.

Po udělení poslední ceny se celý sál přesunul do patra do salonku na raut. A to už z Jany spadly poslední zbytky napětí, zalezla si s námi ke stolu do rohu salonku a nad dobrým jídlem jsme si povídali. Bylo to hezké a bylo to zasloužené, protože nebýt Jany, nebyla by Královédvorská Arnika.

MarcelaS

Krátké video z akce najdete ZDE

Foto je TADY