Den krásy – vernisáž fotografií s klienty DD

16. 10. 2019 – Den krásy s klienty Domova důchodců DKnL

Byla jsem oslovena koordinátorkou Arniky Marcelou o doprovod na akci Domova důchodců v Roháčově ul. do Hradce Králové. Byly potřeba tři dobrovolnice. Není problém – říkám si a volám děvčatům Martě a Hele, které doprovází na kulturní akce v Hradci klienty z Domova sv. Josefa. Ujednáno. Ve středu 16. 10. o půl čtvrté na Pivovarském náměstí.

Vernisáž výstavy fotografií se konala v suterénu Krajského úřadu pod názvem Den krásy. A nutno říct, ve velkém stylu. Nechyběla hudební vložka v podobě dvou houslistek, nechyběli řečníci, záštita a osobní přítomnost náměstka hejtmana Ing. Vladimíra Dernera, fotografové, občerstvení, šampáňo…

A jak to všechno vzniklo? Na začátku příběhu stála „Ježíškova vnoučata“. Vyplnilo se přání nalíčit obyvatele domova důchodců. Když nalíčit, tak i vlasy upravit a když byli všichni tak krásní, tak i zvěčnit. A z těch fotografií byla ta výstava, kterou uvidí lidé na Krajském úřadě do 8. 11. tohoto roku. Z fotek vznikl i kalendář, který byl hlavními aktéry pokřtěn.

I ve vyšším věku mohou mít lidé dobrý pocit ze svého zevnějšku, zvýšit si sebevědomí ze svého pocitu, že už jsou nepotřební a často i opuštěni. Měli radost a celí se rozzářili.

Radost v Domově důchodců udělat umí.

Byla jsem ráda, že jsem mohla vidět, jak to dělají jinde.

JitkaH

foto ZDE