V Domově důchodců se velikonočně tvořilo

Vyslyšela jsem volání hlasu Domova důchodců a vydala se první březnové úterý na Velikonoční dílničku. Tvořivé dílny v Domově bývají vždycky perfektně zorganizované, takže když jsme s mojí „adoptivní“ babičkou dorazily do společenské místnosti chvíli před druhou hodinou, kdy se začínalo, bylo už všechno připravené a bzučelo to tam jako v úlu. Jakby ne, vždyť se tam sešlo několik desítek pilných včelek z řad klientů i personálu. Vyráběly se opravdu krásné dekorace, které budou zdobit prostory DD, podávala se kávička a zákusek se šlehačkou (byl fakt vynikající), vajáček, pivíčko a další mňamky. Dvě hodiny se tvořilo a ševelilo, a pak se všichni rozutekli a byl konec :o) Popadla jsem vozík s babičkou, zaparkovala ji v jejím pokoji a šla si po svém.

Těším se na další dílničku, která bude před vánocemi. Ano, mezitím bude ještě jedna – druhá velikonoční –  ale té se nemohu zúčastnit.

A neboj, Domove, za pár dní jsem tam zase jako na koni. Třeba už bude hezky a budeme moct s mojí babičkou vyrazit na dobrodružnou výpravu do města.

A kdo že je ta moje adoptivní babička? Je to klientka Domova, kterou coby dobrovolnice pravidelně navštěvuji. A když jsme u toho dobrovolničení v DD – pojďte si taky adoptovat nějakého toho starouška, uděláte mu/jí radost. Klienti jsou za každé rozptýlení z všednodennosti vděční.

Ma

celá fotogalerie je tady