Klienti DSJ si vyrazili zalétat

Od rána jsme v úterý 2. 10. čekali na hlášení z královédvorského letiště. Počasí bylo nevalné a nestálé a tři klienti z DSJ měli v plánu vyhlídkový let. Ve 13:00 hod. piloti potvrdili, že se poletí. My jsme se vydali (3 dobrovolníci + 3 klienti) pěšky na letiště. Cestou nás bičoval prudký a ledový vítr, což bralo odvahu nastoupit do letadlo jedné klientce. Ještě při příchodu pilota razantně hlásila: „Já to vzdávám. Nenastoupím, nepoletím….přesto zaplatím, když jsem to slíbila, ale nechci letět. Bojím se.“ „A proooč? Není čeho se bát,“ tvářil se nechápavě odborník z letiště. Jeho slova B uklidnila, takže nakonec letěli všichni tři a byli nadšení.

Směr letu pilot změnil oproti původně nahlášenému vzhledem k počasí. Letěl s nimi nad Žirčí, Josefovem, Jaroměří, Rozkoší, Babiččiným údolím. Viditelnost byla dobrá. Protože nahoře nebyl vítr tak prudký jako dole, předvedl jim pár „kousků pro amatéry“, aby pocítili, jaké to je, když letadlo zdraví, když se propadne v turbulencích… To prý bylo sice zajímavé, ale opakovat to nechtěli.

Cestou zpět jsme trochu promrzli, ale radost z povedené akce to vyrovnávala. Všichni jsme byli spokojení, že vše vyšlo podle plánu.

KatkaK

Fotky jsou ZDE.