Koncert Dalibora Jandy

Megakoncert Dalibora Jandy, Jiřiny Anny Jandové a kapely Prototyp ve Rtyni v Podkrkonoší 8. 7. 2022

VELKÝ FLÁM DALIBORA JANDY
Jako zpívající autor patří Dalibor Janda k nejnápaditějším melodikům hlavního proudu naší scény populární hudby. Nazpíval více než sto padesát písní, přičemž jde až na pár výjimek výhradně o autorské nahrávky. Zatím vydal třiadvacet alb (včetně kompilací), získal devět Zlatých a dvě Platinové desky. Z historického pohledu patří Dalibor Janda k našim komerčně vůbec nejúspěšnějším interpretům pop music, když si jeho alba opatřilo více než dva miliony diskofilů.

Zdroj: daliborjanda.cz

Na koncert Dalibora Jandy a jeho skupiny jsem měla odvoz z Žirče. Vezla jsem se v dodávce spolu s klienty. Lukáš jich naložil 6 a natěšení jsme vyrazili do Rtyně v Podkrkonoší. Kromě řidiče to byla dámská jízda. Po cestě jsme ještě nabrali dobrovolnici Renču a byli jsme komplet.

Cesta od auta k naší rezervaci v první řadě byla krkolomná. Museli jsme zvládnout schody a úzkou uličku keříkem. Ale díky ochotným pořadatelům jsme vše zvládli a byli za chvíli na svých místech.

Poslechli jsme si staré i nové Daliborovy písně, jako host přišla na jeviště jeho dcera Jiřina Anna, se kterou si zazpíval duet. Představení doprovázela videoprojekce na plátně za kapelou, takže jsme si zavzpomínali i obrazem. Klienti nadšeně tleskali a zpívali spolu s ostatními. Myslím, že odjížděli spokojení.

MartinaJ

foto ZDE