Koncert kapely Devítka s klienty DSJ

Folková kapela Devítka jezdí v létě do Piletic už roky a roky za nimi jezdím i já. Je to moje srdcovka. Vloni měli jet poprvé i klienti DSJ, ale bohužel, a k jejich škodě, svoji účast odřekli. Proto jsem letos, protože byl opět do kalendáře akcí tento koncert nahlášen a já jsem se k němu přihlásila coby doprovod, jsem neustále nahlížela na web Arniky, zda se koncert nezruší. Nezrušil. Já bych jela tak jako tak, ale když mohu být i trochu užitečná, je to příjemná nadstavba. K mému překvapení přivezl řidič Vláďa plnou dodávku klientů, tedy šest lidí. Já s Janou už jsme chvíli na místě čekaly a s klienty přijely ještě Jitka a její kamarádka Zita, která by se nám coby stálá dobrovolnice dost hodila, protože byla akční a ke klientům se měla. Víc takových dobrých duší!

Takže… klienty jsme usadily, obstaraly jim občerstvení a mezitím Devítka spustila. Klienti vypadali, že se jim koncert líbí, doprovodky vypadaly, že se jim koncert líbí a mně se líbil moc, protože mně se líbí vždycky. V druhé půlce koncertu se nad Pileticemi začaly stahovat mraky, ze kterých mohlo, ale i nemuselo sprchnout. Vypadalo to tak pade na pade. Několik písní před koncem koncertu se na nás začaly snášet ojedinělé kapky, které jsme se snažily silou vůle vtlačit zpátky do mraků, což se nám bohužel nepodařilo, a když nám začalo být jasné, že lepší to nebude, přemístily jsme klienty pod vzrostlý strom, abychom je uchránily před začínajícím deštěm a Vláďa otevřel útroby dodávky. Rozpršelo se parádně, ale klienti nám, zaplaťbůh, zase tak moc nezmokli.

Klienti i s Jitkou a Zitou už byli pomalu naloženi a my s Janou jsme odcházely k mému autu. Na pódiu zrovna probíhal přídavek, který jsme si vytleskali, ale posluchači nabrali tou dobou už poměrně kvapný krok směrem k východu a areál jsme opouštěli za zrychlených tónů poslední písně, kterou se nám kapela snažila svižně, přesvižně odehrát, aby její rytmus ladil s naším úprkem. Jen jsme s Janou vběhly pod střechu místního občerstvení, spustily se z nebe provazy vody. Vyčkaly jsme nějakou dobu, než déšť zeslábl na snesitelnou míru a plny dojmů jsme nastoupily do auta a odjely domů.

Devítka je super!

Marcela

foto ZDE