Koncert Ondřeje Brzobohatého

Měli jsme možnost zúčastnit se benefičního koncertu organizovaného Oblastní charitou Červený Kostelec v náchodském Beránku. Účinkoval Ondřej Gregor Brzobohatý se svou doprovodnou skupinou.

Pro nás – doprovody – je Náchod příjemnou „destinací.“ To proto, že je tu velmi vstřícný personál. I když jsme tentokrát museli parkovat asi 20 m od rampy ve velmi prudkém kopci a sjezdu ke vchodu po dlažbě jsme se trochu báli, pomohli jsme si vzájemně brzdit mechanické vozíky, električáky to spolehlivě ubrzdily samy, pohyb po sále, přesun do foyer k focení i závěrečné nakládání proběhly za pomoci jak personálu, tak ochotných okolojdoucích bez sebemenších problémů. Jako vždy bylo pro vozíky dostatek prostoru po stranách hlediště. Tam se nikdy nestává, abychom někomu vadili.

Všichni jsme se těšili na koncert. Někteří z nás totiž tak jako že…. neměli jasno, co si vlastně o Ondřejovi GB mají myslet. Obyčejný smrtelník může mít hlavu zamotanou ze všech „zaručených zpráv“, které se k nám dostanou. A nikdo netušíme, ani nám nepřísluší hodnotit, co kdo jak a kdy a kde udělal. Nevíme ani, co pravda je a co není.

Kdo byl na koncertu a navíc se na chviličku setkal s muzikantem, zpěvákem, skladatelem, hercem, producentem… Ondřejem Gregorem Brzobohatým, musel poznat, že ač ve všech jmenovaných profesích UMÍ!!!, je to přes všechny bulvární zprávy fajn chlap.

Na programu byly (podle slov OGB) písně známé (rozuměj evergreeny) a písně, které neznáte (tj. ty, které složil sám). OGB se samozřejmě bravurně s obrovským temperamentem i citlivě doprovázel na klavír. Vynikající byl i saxofonista. OGB jako moderátor nás podrobil i filmovému kvízu, laškoval s námi, rozezpíval nás i postavil v závěrečných ovacích, které nebraly konce. Já jsem věřila tomu, že byli všichni vystupující s našimi reakcemi spokojeni, měli radost, možná byli i malinko dojatí naší odezvou.

Na rozloučenou jsme dostali dojemný přídavek – jenom OGB, klavír a Modlitba z Anděla Páně 2.

https://www.youtube.com/watch?v=azvgoNqsKIM

KatkaK

foto ZDE