15. 1. 2019 – Lednové nákupy

Lednové nákupy.

Ke Kauflandu přivezl řidič Jirka 6 klientů. Byly čtyři elektrické a dva mechanické vozíky. Za dobrovolnice přišla ZdenaB, SoňaV, RenataA, moje dcera Anička a já. Jednoho klienta se ujal řidič, takže jsme byli jeden na jednoho. Jelikož padal sníh a na chodnících ležela sněhová břečka, omezili jsme se jen na návštěvu Kauflandu a tři klientky měly přání popojet do nákupního parku za čerpací stanicí, což se dalo s opatrností částečně po silnici zvládnout.

Takže hurá do Kaufu a za hodinu se sejdeme před jeho vchodem, aby Jirka převezl klienty do Středověké krčmy.

Prošmejdily jsme s mojí klientkou křížem krážem celý obchod, občas jsme se setkaly s našimi kolegy, abychom za necelou půlhodinku skoro všichni stanuli za kasami. Tam jsem si s Aničkou převzala dvě klientky, které potřebovaly zajet do drogerie. Renata už musela za svojí dcerou, takže o zbytek klientů se postarají Zdena se Soňou a my s Aničkou a dvěma klientkami vyrážíme do Déemka. Musíme opatrně, částečně po chodnících a částečně po silnici, protože v některých úsecích to po chodnících opravdu nejde. Jsou příliš strmé a díky břečce hrozí pád. Klientky jsou však velice šikovné a bravurně řídí své elektrické vozíky, takže vše probíhá bez závad. Po krátkém nákupu se vracíme zpět. Vidíme, že už se před Kaufem naloďuje na palubu dodávky, takže se přidáváme. Soňa se Zdenou přisedají do auta a já jdu oběhnout lékárny, abych jedné z klientek sehnala dávkovač na léky. Bohužel do Krčmy přináším špatnou zprávu – ten správný nikde neměli. V restauračce už Soňa se Zdenou pomáhají klientům s objednáváním občerstvení, Jirka vše pozoruje zpovzdálí od svého stolečku.

Bohužel tentokrát ani jedna z nás nemůže v Krčmě zůstat až do konce, takže si bude muset při nakládání Jirka poradit sám. Snad nás neprokleje do třetího kolene 🙂

MarcelaS

Fotky ZDE

 

MarcelaS