3. 12. 2019 – Prosincové nákupy s klienty DsJ – díl 2.

Prosincové nákupy, 3. 12. 2019

Nedá mi to a začnu opět tím adrenalinem. Tak pěkně postupně.

První píše Marcelka – jenom nákupy, posezení ne.

Jana Š, Martinka J. a Líba F. – nákupy i posezení ano.

Jitka H. (koordinátorka z DsJ) – zatím 4 klienti, jeden pán prosí do optiky.

Marcelka – vezmu ho tam.

29.11. – Jana Š. – supr jsme 4:4.

30.11. se hlásí ještě dobrovolnice Stáňa a je to dobře, protože…

1.12. píše Líba, že ji skolil bacil. Skóre opět 4 : 4 .

2.12. v 7.38 píše Jituš H. – dnes aktuálně 5 lidiček, je to problém, mám někoho přemluvit ať zůstane doma??

2.12 v 8.28 – Jana Š. – zatím nikoho neodmítej, pozeptám se.

2.12 v 10.16 – Jana Š. – Zdena B. ano.

12 v 10.24 – Jituš H. – a mám tu i posledního šestého, mohu ho vzít?? Omlouvám se za zmatky, teď jedna paní prosila, že přijela v sobotu. Takže plné auto??! Mám udělat rezervaci u Hlaváčků? Jede Lukáš.

2.12. 10.27 – Veronika – bohužel nemohu.

2.12. v 10.41 – Renata B. – ano.

2.12. v 10.55 – Jana Š. – tak mám i šestý doprovod, je to Helenka M., ještě na nákupech nebyla, ale zkusí to, je zlatá…

2.12. v 11.00 – Jana Š. – to jsou teda zmatky, když jsem odeslala info o Helence, tak se mi objevila zpráva od Renatky, že přijde, ale to nevadí, Zdena B. bude ráda, že není potřeba (Zdena B byla telefonicky domluvená záloha pro případ nouze).

3.12 ve 14.20 čeká 5 dobrovolnic – Marcelka, Stáňa, Martinka, Helenka a já před Kauflandem na 6 klientů a šestý doprovod – Renatku!!! Po malé chvilce už vidíme známé auto, ale vedle řidiče nikdo nesedí??! Vystupující Lukáš nám oznamuje, že je Renatka nemocná… Zdena byla odvolána a tak šestý doprovod musí zařídit řidič. Rozebíráme si klienty, na Lukáše zbyl Tomáš a to je nakonec dobře, protože Olda sice dodržel slovo a zařídil U Hlaváčků perfektní nájezd, ale stočit se s tak velkým vozíkem, jaký má Tomáš, v tak malé chodbičce k Hlaváčkům, bude pro něho daleko snazší než pro nás. Problémy jsou vyřešeny, a tak se vesele rozjíždíme všemi směry. Já doprovázím usměvavou Katku na elektrickém vozíku, který bravurně řídí bradou. Má docela velký seznam, ale postupně se nám daří téměř všechno sehnat a už se těšíme na nějakou tu dobrotu v hospůdce. Nájezd je perfektní, a tak se lehce dostáváme dovnitř a zjišťujeme, že jsme poslední. S pomocí Lukáše se usazujeme ke stolu, musím být co nejblíž Katce a nejlépe po pravé straně… Katka si objednává smažáka a hranolky, já neodolám a dávám si alespoň hranolky s kečupem. Díváme se, co si dávají ostatní a vidíme zatím jenom nějaká kafíčka, pohárky… Netrvalo dlouho a jídlo máme na stole. Nejenom my, ale i ostatní doslova „zíráme“ na tu Katčinu porci smažáka. Dáváme se s chutí do toho, jedno sousto Katka, jedno já – je to výborné, hranolky jsou dlouhé a úzké a napíchnout je na vidličku, smočit v tatarce a bez problémů dostat Katce do úst, je docela sranda. Inspirovaly jsme ostatní, takže za chvilku opět „zíráme“ například na porce mini řízečků. Jídlo je výborné, obsluha se fakt snaží zajistit nám „první poslední“, a tak je nám moc dobře a v lednu se sem opět těšíme.

JanaŠ