Aneta Langerová v kavárně Trees

Aneta Langerová v kavárně Trees

Aneta Langerová, jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček a hudebnic, dorazila 1. 9. 2023 do Červeného Kostelce, do zahradní kavárny TREES a my jsme mohli být u toho. Šest klientů přivezl sympatický řidič Vláďa. Z auta, které má své lepší časy již za sebou, se kouřilo až hrůza, ale klienti byli usměvaví a velmi se těšili. Zaparkovali jsme vozíky na místech, která pro nás produkční Treesu pan Žďárský přichystal. Předali jsme mu poděkování z Domova sv. Josefa za velkou ochotu a možnost kulturního vyžití nemocných roztroušenou sklerózou, kteří pobývají v žirečském Domově, v tak krásném prostředí zahradní kavárny Trees.

Klienti se občerstvili pivečkem a kávičkou. Nedá mi to, ale musím vyzdvihnout úžasnou ochotu a vstřícnost celého personálu kavárny. Někdy máme totiž zvláštní prosby jako „brčko do piva“ nebo „mírně zchlazenou kávu“… Nic nebyl problém, s úsměvem nám vycházeli vstříc přesto, že měli hodně napilno, bylo totiž „narváno“.

Koncert začal načas, což jsme velmi ocenili, počasí přálo. Aneta Langerová vystoupila se svojí kapelou a smyčcovým triem. Zahráli skladby z alba Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, ale zazněla i starší písnička Voda živá, kterou jsme si snad všichni rádi společně zazpívali. Potlesk na konci byl nekonečný a Aneta se vrátila ještě dvakrát na pódium. Teprve při druhém přídavku začalo pršet, ale to už jsme se přemisťovali k autu a chystali se odjet. Koncert trval dvě hodiny a podle slov klientů byl úžasný, krásný, překvapivý (smyčcové trio překvapilo) a v nádherném prostředí k tomu.

Linda s manželem 

 

foto ZDE