Arnika pomáhá Moravě

Vážení a milí dobrovolníci a příznivci dobrovolnictví,

jedna z nás – Marcelka Svobodová – má na Moravě tornádem postižené blízké příbuzné, kteří bydlí v Lužicích u Hodonína. Jejich dům se sice nemusí zbořit, ale je dost poničený a bez střechy. Na přiložených fotografiích je to ten s balkonem. Jmenují se Jitka a Svatopluk Janíkovi, je jim lehce přes osmdesát a dům postavili před 45 lety, když byli ještě plní sil. Nemovitost je naštěstí pojištěna, ale pojistka nepokryje všechno, co bylo zničeno. Jsou potřeba peníze na obnovu vinohradu, zahrady, včelína. Paní Jitka potřebuje auto, bez kterého se neobejde. Oba byli celý život, a stále jsou, velice pracovití, srdeční a prostě, jak řekla jejich neteř Marcelka, úžasní. „Teta opatrovala u sebe v domě svoje rodiče a maminku svého muže, o které se až do jejich konce nezištně starala, krmila, přebalovala …, vždycky vytvářela pro svoje tři děti a osm vnoučat láskyplné zázemí. Je taková „kvočna“, pod jejíž křidélka se každý rád schoulí. A strejda, to je klidný vesnický, moudrý kmet, ze kterého často vypadne nejen nějaké trefné moudro, ale je s ním i velká legrace“, rozněžnila se Marcelka.

Uvažovala jsem, že bychom jako Arnika mohli udělat pro lidi postižené tornádem sbírku a když mi Marcelka řekla, že i její rodinu tornádo zasáhlo, napadlo mě, že bychom mohli pomoct této konkrétní rodině. Takže jsem informovala Katku Krobotovou, i když je na dovolené, a rozjely jsme společně akci „Arnika pomáhá Moravě“ 😊. Větší částkou nás podpořila i firma Malus, dneska přibude i výtěžek z burzy bazárku, zatím máme 7 000 Kč.

Pokud byste někdo chtěl přispět i malou částkou (opravdu se nestyďte, když to bude třeba jen padesátikoruna), budeme moc rádi. Marcelka jim výtěžek zaveze na Moravu pravděpodobně tento čtvrtek, až pojedou s manželem také přiložit ruku k dílu.

Peníze je možné poslat na transparentní účet Královédvorské Arniky: 222 791 741/0600 s tím, že výtěžek sbírky KA poukáže jako dar manželům Janíkovým. Jako VS, prosím, uveďte 704, což je číslo popisné domu Janíkových. Bydlí v Důlní ulici, kdybyste se chtěli podívat na mapu.

Děkuji, Jana Štěpánová