15. 12. 2018 – Česká mše vánoční

K Vánocům patří R(r)yba

Zatímco na kapra si ještě pár dní počkáme, Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby je pro mnohé z nás symbolem Vánoc. Pro mě tedy ano. Zajdu si na ni každý rok v adventní čas. Proto jsem moc ráda doprovodila klienty do kaple Nejsvětější Trojice v Kuksu. Od pořadatelů jsme se dověděli, že se jedná již o sedmý vánoční koncert v řadě.

Letos měl smíšený pěvecký sbor Smetana z Hradce Králové dokonce své „předskokany.“ Byli jimi studenti z jaroměřského gymnázia, kteří zazpívali krásné, mně neznámé koledy ze Slezska a modlitbu z filmu Anděl Páně II.

Klienti byli, myslím všichni, spokojeni, sbor Smetana (dirigoval Jan Jiráček, na varhany doprovázel Václav Uhlíř) podává takové výkony, že se nemůže nelíbit. Užili jsme si ale i chladu. Někteří nezaznamenali, že už zima opravdu přišla a oblékli se málo. Zima byla v kostele, venku ne – tam byla totiž zima příšerná. Naštěstí řidič Z je tak šikovný, že nakládání zabralo jen velmi málo času. Všichni jsme byli rádi, že si jedeme svůj krásný zážitek ještě nechat doznít – do tepla.

KatkaK