28. 3. 2018 – divadlo v Hankově domě – Chaplin

Přidáno 29.3.2018

Poslední březnová středa byl den, kdy v Hankově domě dávali divadelní představení Chaplin Městského divadla Mladá Boleslav. Lákání tohoto titulu podlehlo šest klientů DSJ.

Dorazily jsme s Janou Š. ze směru Zábřezí – Doubravice sice v určený čas, ale řidič Jirka byl rychlejší než rychlý a nejen že bylo vozidlo, kterým klienty přivezl, přistaveno před kulturním zařízením, ale všichni už byli v předsálí Hankova domu. S omluvami, že jdeme pozdě, jsme se přivítaly s klienty a najednou se odněkud z hloubi Hankova domu vynořily Zdeňka B. a Katka K. Odvezli jsme naše svěřence do sálu, usadili se a divadlo mohlo začít. Tiše jsme žasli nad výkonem hlavní postavy – Matouše Rumla – když začalo hlediště jaksi podivně šumět. Zprvu jsme si mysleli, že je to součást hry, ale záhy nám došlo, že výkřiky: „Zavolejte záchranku“, asi předem připravené nebudou. V hledišti se rozsvítilo, zatáhla se opona a několik diváků křísilo paní, co ve vydýchaném sále omdlela. Neplánovaného přerušení se využilo ke krátké přestávce mezi dějstvími, a pak už se jelo až do děkovačky. Celé to trvalo neuvěřitelné tři hodiny.

Závěrečné opony nebraly konce. Bylo to parádní představení a nebylo divu, že se hercům od části sálu dostalo potlesku vestoje.

Vyvezli jsme klienty před budovu, Jirka je přikurtoval v autě a dobrou noc, uvidíme se někdy příště.

Omdlelá paní odešla v pořádku, byla to jen chvilková slabost.

MarcelaS

Doprovody: JanaŠ, KatkaK, ZdenaB, MarcelaS.