22. 3. 2018 – V DSJ jsme vítali jaro

Přidáno 23.3.2018

My jsme vítali jaro a venku padal sníh. Kdyby nás na to někdo neupozornil, ani bychom si nevšimli. V jídelně budovy Sv. Damiána byla milá a hřejivá atmosféra.
Na programu byly kvízy ze zbrusu nového zdroje. Pořídili jsme si, abychom klienty trochu „potrápili“, pěkně tlustou knihu plnou záludných otázek z různých oborů. Soutěžilo se muži proti ženám (nebo ženy proti mužům?). Opět jsme žasli nad vědomostmi našich přátel z Domova Sv. Josefa.

V průběhu celého odpoledne se podávalo občerstvení – tradiční výtečné věnečky ke kávičce, křupavé preclíky a jednohubky s trojí pomazánkou. Naše paní šéfka jako obvykle napekla a nádherně nazdobila svoje vynikající velikonoční perníčky. My dobrovolníci jsme dostali občerstvení od Jitky H. Děkujeme!
Všichni jsme byli překvapeni dvěma novinkami. Nová dobrovolnice Eva D. zazpívala krásným školeným hlasem pár písniček a klienti se k ní bez rozpaků a hned přidali, což bylo moc pěkné. Celou akci pozorovala a rozhlasovou reportáž zaznamenávala paní redaktorka z Čro HK. Jsme zvědavi, co a kdy si o Arnice a její činnosti poslechneme…
A kdo vyhrál v soutěžním klání? Byli to muži.

Po celou dobu nám vydatně pomáhala Anetka – dívka na fotografii. Je vnučkou jedné z našich dobrovolnic a do DSJ chodí od malička. Je moc šikovná a komunikativní. Vychováváme si nejen v ní novou generaci dobrovolníků.

KatkaK

A teď z druhé strany „barikády“:

Tak jsme včera přivítali jaro (Po kolikáté už? Spočítal by to někdo?)… a začalo sněžit.

Ale to neva… určitě se nedá dlouho prosit a fakt přijde. Až se v sobotu večer posune čas o hodinu napřed, tak se snad lekne letního času… ne?

Milá Arniko a ženy převážně v ní (Olda a Pepa prominou), jsme vděčni za naše klienty i za vedení DSJ za „opěknění“ včerejšího odpoledne, za dobroty – bez věnečků Janičky Č. už si to snad nikdo neumí představit – bez dokonalých jarních perníčků (když si představím tu piplačku a bolavá záda) Janičky Š. by to také nebylo vono, (letos přidala ještě móc dobré preclíky.) Jednohubky s 3 druhy pomazánek přišly také k chuti – nevím, kdo byl autorem – a v neposlední řadě děkujeme za připravené kvízy za účelem masáže šedé kůry mozkové. Dárky byly famózní – za kalendáře jsme vděčni, letos ještě nemám na všechny pokoje. Takže suma sumárum – děkujeme – jiné slovo asi není VŠEM , kdo se zasloužili o příjemné odpoledne navzdory počasí. Jaro, kde jsi?!

JitkaH