Hurá do města!

Hurá do města! aneb prosincové nákupy s klienty DSJ

Nákupů se tentokrát zúčastnila moje dcera Anička, která je také dobrovolnicí Královédvorské Arniky. Protože nerada chodí s klienty sama, snažila jsem se ke klientce, kterou měla doprovázet, najít klienta, který by potřeboval navštívit stejné obchody, abych ho mohla doprovázet já a mohly jsme (myšleno my dvě) nákupy absolvovat společně.

A tak jsem se domluvila s pánem, kterému bylo jedno, kam půjde, protože si to chce jenom užít, a vyrazili jsme do drogerie za čerpací stanicí. Aniččina klientka byla s pomocí chodítka samostatně chodící, takže to holky vzaly přes parkoviště napřímo, zatímco my dva jsme museli s elektrickým vozítkem hezky dokolečka, protože bychom nedokázali překonat obrubníky chodníků. A to jsem Aničku viděla naposled. Naštěstí jsem měla možnost si s paní před odchodem na chviličku povykládat, takže když mi říkala, že je z Humpolce a že chodí s Hliníkem na pivo, že už je sice v důchodovém věku, ale pořád štramák, tak mi bylo jasné, že je moje holčička v dobrých rukou a že nebude absencí maminky trpět.

Jejku, minule jsem Vám slíbila, že příště budu stručná. Tak jo, zkrátíme to. Můj klient byl fajn a byl vinař. Zasvěceně jsme pohovořili o Rulandském šedém (moje nejoblíbenější odrůda bílého), bílém i modrém, o velikosti hroznů… Věděli jste, že je Pálava kříženec Tramínu a Müllerky? Já ne, ale po absolvování prosincových nákupů už to vím.

Zakončili jsme tradičně U Hlaváčků a bylo to jako vždycky prima.

Takže ahoj! na nákupech v lednu.

MarcelaS

Foto ZDE