23. 8. 2017 – Kavárnička v Domově důchodců

Přidáno 26.8.2017

  1. 8. 2017 jsme pro klienty Domova důchodců uspořádali akci s pracovním názvem „kavárnička“. Nápad s panem Zvárou vznikl bezprostředně poté, co o nás tak hezky hovořila paní ředitelka Lorencová na naší akci k 15. výročí trvání KA. Mluvila o tom, že k nim do DD chodí dobrovolníci z různých organizací (banka, policie, soukromé osoby, školní mládež…) a dělají pro ně krásné akce, ale že KA byla jednou z prvních, odkud dobrovolníci do DD přišli. Nás tato slova doslova zahřála u srdce a zároveň jsme se trošinku zastyděli, protože při současném početním stavu dobrovolníků pro ně neděláme tolik, kolik bychom rádi.
    Proto šéfka Jana domluvila s ochotným panem Zvárou srpnové vystoupení. My, členky KA, jsme dodaly občerstvení. Bylo ho požehnaně, neboť jsme měly avizováno, že se senioři na dnešní odpoledne těší a hodlají přijít ve velkém počtu. A byla to pravda. Nepočítali jsme přesně, ale bylo jich dost přes čtyřicet. S podáváním dobrot nám vydatně a ochotně pomáhal personál DD.
    Písničky v podání pana Zváry se tak líbily, že na závěr inspirovaly jednu paní a jednoho pána k vlastnímu vystoupení. Divili jsme se, jak hezky jim to zpívá a jak se k nim přidali i někteří další přítomní.
    Jako vždy bylo v DD moc příjemně. Další setkání s panem Zvárou je domluvené na 5. 9. 2017 a i my jsme srdečně zváni na zahradní slavnost, za což už teď moc děkujeme.

Na kavárničce se za KA podílely: Jana Š, Jitka Š a Katka K