7. 12. 2019 – Koncert Hradišťanu ve Filharmonii Hradec Králové

Předvánoční koncert Hradišťanu ve Filharmonii HK, 7. 12. 2019

Šest klientek Domova Sv. Josefa z Žirče doprovázely HelenkaR, MartaT, JitkaK a KatkaK.

Řidič Vláďa byl na místě, jak jinak, dřív než my, ačkoliv my jsme tam byly půl hodiny před začátkem, což obvykle stačí. Inu – lepší dříve než později. 😊 Kuřačky si tak stihly dát svoji cigaretku v klídku, na navožení vozíků po dosti strmé rampě jsme měly dostatek času.

V prostorném sálu jsou pro nás vždy vyhrazena místa po okrajích prvních dvou řad a my dobrovolnice máme místa také po obou stranách, vždy první a poslední místa v řadě. Tak to je fajn, tak můžeme být klientkám k dispozici, pokud nás potřebují.

Hradišťan vystupuje v královéhradecké filharmonii v adventním čase už 18 let. Nejen já, ale i mnozí další tak už byli na jejich koncertu opakovaně. To však ničemu nevadí. Profíci jsou profíci, jejich hudba je stále krásná a potěšující. Na programu bylo několik písniček nových, pár oprášených z archivu (kolem r. 1989), písničky osvědčené – tzv. na přání, no a samozřejmě adventní a koledy. U těch zpíval celý sál, takže i my a naše klientky. Pro nás zpívající diváky byla nejhezčí koleda Pásli ovce Valaši. Jura Pavlica si s námi pohrával a refrén „hajdom, hajdom, tydli dom“, zpíval snad dvacetkrát za sebou, po každé ale jinak a zkoušel nás, jestli to dokážeme opakovat po něm. S pomocí ostatních zpěváků Hradišťanu jsme to dokázali a dobře jsme se u toho bavili. Posledním „dom, dom, dom“ nám bylo naznačeno, kam už se máme ubírat neboť koncert skončil.

Po ovacích vestoje se ale hned dom nechodí… dostali jsme překrásný přídavek – úryvek ze skladby Jury Pavlici Missa brevis – Benedictus https://www.youtube.com/watch?v=kz4sTOOX34k a Sanctus https://www.youtube.com/watch?v=BWt2tY-4txI

Melodie, která už „voní“ vánocemi, nám doznívala v hlavě a my jsme se – spokojeni – rozešli.

KatkaK