6. 7. 2020 – Mlynářské slavnosti, koncert kapely Kantoři, Rudrův mlýn Ratibořice

Mlynářské slavnosti v Ratibořicích.

Ve sváteční den, 6. 7. 2020, vyrazilo 6 klientů Domova sv. Josefa s řidičem Lukášem na koncert

folkové skupiny Kantoři do Ratibořic na Mlynářské slavnosti.

Přijelo se včas, a tak jsme po „kuřpauze“ vyjeli k mlýnu. Sice jsme vyráželi v pláštěnkách, ale předpověď, že déšť má ve 14:00 ustat, se naplnila. Pan pořadatel začal koncert uvítáním diváků a velice milým pozdravením zejména klientů ze žirečského Domova sv. Josefa. Usadili jsme se pod stromy, které nás kryly před deštěm a později i před sluníčkem. Dali jsme si místní výborné koláče, kafíčko, klobásky a vychutnávali si příjemné tóny kapely Kantoři. Hráli dobrou hodinu a půl a nenechali se dlouho přemlouvat k několika přídavkům. Skupina, složená původně z bývalých učitelů, jak sami prozradili, se s námi ochotě vyfotografovala, podepsala zakoupená CD a s přáním všeho dobrého se rozloučila.

Po cestě k autu jsme zastavili u nádherných dravců a sov a využili příležitosti se nejen dozvědět pár zajímavostí od chovatelky, ale okřídlené fešáky si prohlédnout z blízka a pohladit je (viz fota).

Zapózovali jsme ještě u sousoší Babičky s vnoučaty a jejími psy. Únava některých klientů už nedovolila dojet až ke splavu. Určitě se ale zadaří příště, protože v Babiččině údolí je vždy tak krásně.

Všichni klienti vypadali moc spokojeně, když se chystali k odjezdu.

Pro mě (i moje dcery, které jsem vzala s sebou), jako jednu z doprovázejících, to byl nejen velký zážitek hudební ale hlavně hluboký lidský. Bylo mi velkou ctí být nápomocná paní Ivě, která mě tak úžasně pomohla překonat prvotní obavy, že něco nebudu umět. Její pokyny byly jasné a pro mě tak srozumitelné až mi přišlo, že se známe tisíce let.

Těším se moc na příště.

Linda

foto ZDE