11. 9. 2020 – Koncert – Prag Cello Quartet

V pátek 11. 9. jsme v plném počtu šesti klientů, čtyř doprovodů a řidiče a už zase v plné „zbroji,“ tj. v rouškách, navštívili s velkou radostí očekávaný koncert velmi populárního a oblíbeného souboru Prague Cello Quartet. Koncert se konal v kostele Sv. Václava v Kocléřově. Soubor zde vystupoval už podruhé a kostel byl zaplněn do posledního místečka. V programu jsme se dočetli o založení a úspěších PCQ, ale nedověděli jsme se, co se bude hrát. To proto, že hudebníci si konkrétní sled skladeb upravují podle nálady v sále, podle momentální situace. Repertoár tvoří jak skladby klasické, tak muzikálové a filmové hity. Vše v úpravě pro 4 violoncella.

Potlesk byl vždy mohutný, s mnohými posluchači to šilo, pohupovali se, luskali si do rytmu, užívali si hudbu každý po svém. K příjemné náladě přispělo i průvodní slovo, ve kterém se střídali a humornými zážitky uváděli jednotlivé skladby všichni čtyři cellisté.

Klientům se koncert tak líbil, že si někteří zakoupili i CD a hudebníci byli velmi ochotní, svolní nejen k podpisování, ale také ke společnému focení.

Za zmínku stojí ještě pár „technických“ okolností. Před kostelem jsme se setkali s dlouholetou členkou KA Jitkou Š, která se připojila k nám, doprovodům, a trochu jsme zavzpomínaly…

Vstup do kostela je pro vozíčkáře víc než složitý. Tři vysoké schody nedokázaly překlenout ani nájezdy, které se vozí pro podobné případy s sebou. Jenomže – řidič Lukáš je víc než šikovný a jak praví klasik „dobrý člověk ještě žije…“ Velmi ochotní muži z řad pořadatelů i diváků si snadno poradili i s těžkými elektrickými vozíky. Něco šlo po nájezdech, a pak popadly vozík tři až čtyři páry rukou a bylo hotovo.

Děkujeme!

Katka K