2. 10. 2019 – Muzikál v kostele s klienty DsJ

2. 10. 2019 – kostel sv. Mikuláše, Horní Brusnice

Muzikál v kostele, byl pro mě nezapomenutelným zážitkem. Myslím si, že i klienti byli spokojeni a moc se jim to líbilo. Po představení jsme si venku ještě chvíli povídali a říkali nám, že jsou rádi, že jeli. Také prý na tuto úžasnou podívanou nikdy nezapomenou.

Začátek byl hodně smutný – farář začal vzpomínkou na Karla Gotta a rozloučením. Pak skvělí moderátoři všechny přivítali a v průběhu celého večera připomínali, za jakým účelem jsme se tu sešli – že jde o benefici pro Domov sv. Josefa v Žirči.

Program začal, první zpěvačky přichází. Střídají se účinkující, každá písnička je krásná, některá pro mě známá, jiná ne. Zazpíval i dvanáctiletý Šimon. Se svým nádherným hlasem vystupuje v muzikálech a dabuje většinou kreslené pohádky, za které obdržel spoustu ocenění. Muzikálové písně prokládají moderátoři svými vstupy, o zábavu máme postaráno. Pozvali si k sobě ředitele Domova sv. Josefa, který přebírá šek na krásných 146 000 Kč. Celý přeplněný kostel stojí a tleská. Bylo to úžasné.

A pak to bohužel přišlo – na pódium (já vím, že v kostele se tomu tak neříká) přišli všichni zpěváci s poslední písničkou. Byla věnována Karlovi G., vstali jsme a zpívali s nimi. Velice silná a dojemná chvíle.

Věděli jsme, že bude společné focení, seskupili jsme proto klienty a vznikla spousta fotek s panem ředitelem, klienty, zpěváky a zpěvačkami a připojily se i některé dobrovolnice.

Krásný večer to byl!

Martina

fotky ZDE