propagační a charitativní akce pro Diakonii a pacienty trpící tzv, Alzheimerovou chorobou (11dob.)
Toto závažné a zákeřné onemocnění poprvé popsal v roce 1906 německý psychiatr Alois Alzheimer. Proto tzv.„Pomerančový den“ probíhal až donedávna vždy 21.června, kdy podle našeho kalendáře má svátek Alois. V loňském roce byla akce rozložena do několika dnů a jelikož se takový postup osvědčil. stal se z pomerančového dne pomerančový „týden“.
JŠ: ….Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli, jako už po několik let, zajistit akci „Pomerančový den“. O co jde? – Chodí se i se zapečetěnými pokladničkami na dobrovolný příspěvek, který z velké části slouží místní Diakonii, ale hlavně – rozdává se propagační materiál s informacemi o Alzheimerově nemoci. Je velmi důležité, aby se co nejširší veřejnost seznámila s příznaky této vážné nemoci, protože změny v chování budoucího pacienta mohou nejdříve zjistit právě jeho nejbližší. Pokud se tato nemoc včas rozpozná, je naděje na její zastavení, nebo alespoň zpomalení.
Moc Vás prosím, kdo jenom trochu může, přihlaste se a poproste spolužáky, omluvenky s poděkováním škole za uvolnění dostanete….
Poděkování – Mgr.Hojný, Diakonie:
„Dobrý den, chci Vám oznámit dobrou zprávu. V rámci pomerančového týdne jsme vybrali 6600 Kč. To je téměř o 600 korun víc než loni. Tištěných materiálů mnoho nezbylo, takže informovanost v regionu bude vyšší. Děkuji Vám všem, kteří jste se zapojili ať už při organizaci nebo přímo do vybírání a rozdávání. Přeji všem hezké prázdniny a těším se třeba někdy na další spolupráci. S pozdravem Zdeněk Hojný – Diakonie ČCE – středisko ve D.K.n.L.
JŠ: Pan Mgr.Hojný za Diakonii a já za Arniku moc děkujeme:Lucii Bukovské, Martině Cibulkové, Adéle Štefanové, Zuzaně Koláčové, Lence Jahelkové, Terezce Rúckerové, Petře Punnerové, Janě Fléglové, Katce Fikarové, Martině Borovičkové a Dušanu Suškovi.