23. 10. 2018 – Říjnové nákupy

Říjnové nákupy 23. 10. 2018

Příprava na říjnové nákupy se od začátku nevyvíjela nijak zvlášť dobře. Přihlásilo se devět klientů, což znamená dovézt jich max. šest na místo, protože víc se do auta nevejde, a otočit se pro zbytek. A to není organizačně nikdy moc velká hitparáda. Už se stalo, že jsme na druhou várku čekali skoro hodinu. Někdy se prostě zadaří, i když se všichni zúčastnění maximálně snaží.

Takže devět, dobrá tedy. Začala obvyklá obvolávací a obesílací akce: „Přijďte tlačit vozík“. Jenže co čert nechtěl, nikdo neměl čas. Ani skalní dobrovolnice, které jsou vždycky značkou jistoty, že nákupy vyjdou. Nemohl fakt vůbec nikdo, jen já a JanaŠ, jenže ta záhy zjistila, že má ten den na starosti vnoučata.

Přistoupila jsem tedy k další, teď už malinko zoufalé, fázi – S.O.S. volání na facebooku. Laiků a sdílení jsme měli hodně, ale nikdo se k činu nehlásil. Volala jsem znovu a znovu a nakonec se přihlásily dvě ženy. Jedna to nakonec musela kvůli pracovnímu vytížení vzdát, ale do budoucna se chce připojit, což velice vítáme. Zbyla nám tedy jedna duše – dobrá duše JanaV z Jaroměře. Už to, že chce přijet pomoct z takové dálky, je obdivuhodné. Nakonec si ještě dokázala udělat čas naše členka ZdenaB, takže jsme byly tři.

V pondělí ve čtvrt na tři mi přišla textovka od JanyV, že je na místě. Krve by se ve mně nedořezal. Tak my seženeme pomoc a takhle blbě to dopadne! Zítra už nám určitě nakašle a ani bychom to po ní nemohli chtít. Proběhl telefonát, kde jsme si ujasnily, že nákupy jsou až zítra a Jana už pochopitelně zítra nemohla. Večer mi od ní ale přišla zpráva, že si přeorganizovala úterní program a že přijede. Hurá!!!

Nakonec ještě naše paní šéfová JanaŠ sehnala svoji známou Renatu a byly jsme čtyři. JanaŠ zůstala v záloze pro druhou várku klientů, protože to do Dvora nedokázala s vyzvedáváním vnoučat ze školky a školy po okolních vesnicích (každé dítko chodí do jiné vsi) dřív než na půl čtvrtou. Navíc jsme počítaly s tím, že s druhou várkou pomůže řidič.

V úterý ráno přišla zpráva z Žirče, že tři klienti svoji účast odřekli. Super, to už vypadalo docela slibně, to dáme. V půl jedné následovala další zpráva z Žirče, že kleklo auto. Néééééé, to sem ta JanaV pojede zase zbytečně?! Co když už je ve Dvoře? Naštěstí se prý jede náhradním vozem. Vejde se do něj pouze pět vozíků. Konečně se to začíná rýsovat docela dobře, pět klientů už v pohodě zvládneme.

Mířím na parkoviště u Kauflandu a vidím, že auto už tam stojí, je tu o něco dřív. Dobrovolnice zatím žádná. Nakouknu do auta – jen čtyři klienti? Opravdu, jen čtyři, pátý se totiž kvůli velkému elektrickému vozíku nevešel, jak se dozvídám od řidiče. Přichází JanaV a vzápětí i Renata. Probíhá rychlá instruktáž, jak zacházet s mechanickým vozíkem. Jana s Renatou si přebírají klientky a odcházejí s nimi. Pán, kterého jsem měla doprovázet já, vyráží, že to zvládne sám. Zastavila jsem ho a přesvědčila, že jsem tu jen pro něj a že se mu budu věnovat. Tak si prý aspoň zajede podat tiket. Dobře, sejdeme se za chvíli. Provedu rychlý telefonát JaněŠ, že nemusí jezdit a jdu si odchytit svého klienta. Protože Zdena nepřišla, čtvrtého vozíku se ujímá řidič Jirka.

Jsme už pár minut v útrobách nákupáku, když mi zvoní telefon. Zdena přišla o pár minut později a my už jsme tam nebyli. Za chvíli se Zdena ujímá čtvrtého klienta a řidič má tudíž volno.

Nákup s klientem, kterého jsem doprovázela, byl bleskový. Podali jsme sportku, prolítli Kaufland a byli jsme hotoví. Pak už jsme jeli rovnou do Středověké krčmy ve Starém pivovaru, kde byl sraz. Zdena s řidičem a jedním klientem už tam byli. Usadila jsem svého klienta k nim a šla jsem si po svých. Ve dveřích jsem se potkala s JanouV a její klientkou, vypadaly spokojeně. Renata s tou svojí ještě nakupovaly.

Bylo 15:20. Takhle rychlý nákup jsem ještě nezažila. Jak byla příprava náročná, realizace proběhla rychlostí blesku.

Ke všemu mi ještě klekly baterie ve foťáku, který jsem výjimečně nezapomněla vzít s sebou. Se svolením klienta jsem ho přemluvila (ten foťák) k jedné jediné fotce, aby pak navždy zhasl (ten foťák).

Někdy bývají nákupy velmi dobrodružné :o)

PS: JanaV se stala členkou KA, takže máme novou nakupovací posilu.

MarcelaS  

Tohle je ta jedna jediná fotka – klient studující svůj sázkový tiket.
Přeji mu, aby mu přinesl tučnou výhru.