12. 2. 2019 – Únorové nákupy

12. února 2019 – tradiční nákupy s klienty Domova sv. Josefa.

Je nahlášeno šest klientů – 5 na el. vozících, jeden klient chodící. Dopoledne přichází zpráva z DSJ, že se dnes ruší krčma, jelikož řidiči Jirkovi není dobře, takže se hned po nákupech jede zpátky. Odvoláváme tedy našeho nového dobrovolníka MichalaK, který měl akci jistit v krčmě.

Před Kaufem se nás schází pět jako těch Poláčkových hochů – JanaV, JanaŠ, ZdenaB, RenataA a já. Klientů nakonec přijíždí 5, takže jsme 1 na jednoho, což je značka ideál.

Rozebíráme si klienty, řidič si jde někam odložit svoje bolavé tělo a my se chutě vrháme do víru nakupování. Klientka mně svěřená si povzdychne: „Ach jo, já jsem se tak těšila na bramborák a vono se nejede do krčmy.“ Přemýšlím, jestli je tady nějaké rychlé občerstvení, které tuto pochoutku nabízí, ale nic mě nenapadá. Škoda, tak ráda bych jí pomohla.

Projíždíme podél regálů, sem tam něco vložíme do vozíku. Skoro za každým rohem potkáváme některého z našich „kolegů“, který se vzápětí zase zanoří. A tak to jde až k místu, kde nás to vyplivne ven. Kasy. Vykládáme zboží na běžící pás jako ve fitku, píp, píp, je to všechno? ano je. Platíme, balíme, odjíždíme.

Za kasami na lavičce se kroutí řidič Jirka. Fakt nevypadá dobře.

Postupně se kol něj srocuje hlouček vozíčkářů jako apoštolové k poslední večeři. Od klientky, kterou jsem doprovázela, dostáváme Jirka a já čokoládové bonbóny. Děkuju moc, proto to ale nedělám. Fakt ne. Ale potěšilo mě to hodně, o tom žádná. „Moje“ klientka ještě jede spolu se svojí kamarádkou koupit něco do lahůdek, co jsou v uličce cestou k východu. Odebírám od prodavačky zboží a pomáhám jim s placením. A jéje, co nevidím – v chladící vitríně se na nás usmívají BRAMBORÁKY! Tak vida, konečně můžeme tvrdit, že mise nákup byla splněna na sto procent.

Vracíme se do hloučku kolem řidiče a ještě chvíli čekáme, než se objeví Zdena se svým klientem, kteří jeli do Inzatu koupit nabíječku k telefonu. Prý ji tam neměli, museli tedy až na náměstí, ale tam slavili úspěch.

Takže končíme, balíme, odjíždíme.

Vítězem dnešního klání se jednoznačně stává řidič Jirka, protože to i s horečkou přežil.

Howgh!

MarcelaS

Fotky ZDE