20. 12. 2018 – Vánoční setkání v Domově důchodců

Tak ne, ještě to nebyl konec, konec přišel až dneska. Završily jsme s JanouŠ naše letošní dobrovolnické působení teprve ve čtvrtek 20. prosince, a to v Domově důchodců. Arnika byla pozvána na Vánoční posezení, které Domov každoročně pořádá pro klienty, jejich rodinné příslušníky a vůbec lidi, kteří se kolem DD motají. Byly jsme na této akci poprvé, takže jsme nevěděly, co můžeme očekávat a aspoň já jsem byla překvapená, v jak velkém stylu to tam rozjeli. Společenská místnost v přízemí praskala ve švech. Kolem stolů seděli klienti se svými blízkými a mezi nimi poletoval snad veškerý domovní personál. Sladkých i slaných laskomin byly plné talíře a jak se něco dojedlo, šup už tam byl další plný talířek. Byl čaj, kávička, minerálky slazené i neslazené, voda s citrónem a bylinkami ve džbáncích, pivečko i vínko. Prostě všechno, na co si jen člověk pomyslel.

Já jsem přisedla ke stolu k babičce, za kterou každý týden chodím a Jana se šla i s hromadou cukroví, které napekla, hlásit do kuchyně. Takže já jsem si válela zadek na židli a cpala jsem se a důchodkyně Jana kmitala. Inu, i takhle někdy vypadá dobrovolnická činnost :o). Život není spravedlivý :o)

Akci doprovázela živá hudba a dokonce došlo i na tanec.

Paní ředitelka mimo jiné vyznamenala velkou řadu dobrovolníků, kteří se tu sešli. Všichni jsme dostali malý dáreček a taky vyznamenání :o). Škoda, že nemohly přijít všechny členky KA, které do DD chodí pomáhat.

Potom jsme ještě s Janou obešly klienty, abychom jim rozdaly dárečky od Arniky, a pak už byl čas začít se sbírat k odchodu. Strávily jsme v Domově víc než dvě velice příjemné hodiny a jsme rády, že se tamním klientům dostává takové láskyplné péče, která tam byla cítit na každém kroku.

MarcelaS