Vítání jara v Domově sv.Josefa

V úterý se zaplnila jídelna v I.patře Domova sv. Josefa klienty, kteří se zvědavostí očekávali co si pro ně „Arničáci“ připravili tentokrát. Na pokyn Jany Š. se vytvořila čtyři družstva, která mezi sebou celé odpoledne zápolila.
První úkol byl napsat pohádku „O perníkové chaloupce“ ze slov, které si klienti určili.
Pohádky byly velmi vtipné a porota složená z Jany Š., Terky S. Dáši R. a… neměla snadný úkol.Nakonec zvítězila následující pohádka.

O Perníkové chaloupce
Jednou Alenka provozovala sex u klimatizace. Šel kolem Jeníček a byl to pěkný ptáček. Okamžitě si vzpomněl na Mařenku a odletěl za ní helikoptérou. Když Alenka uspokojila své srdíčko, sedla na morče a podél stromu odjela k PCH. Z okna koukala Ježibaba a na ramenou měla slepici, která oklovávala perníček z chaloupky. Alenka měla radost, že perníček oklovává někdo jiný než ona. A Ježibaba tedy snědla slepici. Zazvonil zvon a pohádka skončila. napsala Veselá beruška Žužu
Po vyhlášení vítězů rozdaly dobrovolnice dobrůtky, které připravily. A následovala další soutěž, tentokrát se jednalo o kvíz. Některé otázky byly komplikované a všichni jsme si u jejich zodpovídání užili legrace…..

Jitka Holcová – Dnešní jarní odpoledne, kdy Arnika s našimi klienty přivítala nejkrásnější období roku, bylo moc příjemné! Jako každý čtvrtrok opět srdce na dlani a sladké i slané dobroty na talíři k tomu vtipné intelektuální soutěžení /někdy velmi těžké/ a spousta dárečků včetně pohodlných polštářků různých barev a tvarů….taková je Arnika – naše léčivá bylinka. A tak jaro může začít i v Domově sv. Josefa a my ji moc děkujeme Také máme radost z nových dobrovolníků, přišli hned dva a paní Ruščákovou vítáme opět po delší době zpátky.
Dagmar Ruščáková – Všechny pěkně zase po dlouhé době zdravím 🙂 Jsem ráda, že jsem zase mezi vámi a musím říct, že Vítání jara se jako obvykle v Domově sv. Josefa opravdu povedlo Účast byla hojná a lidé se bavili – Jana Štěpánová je bavič profesionál , nejen vymyslela zajímavé soutěže, ale uměla lidi i správně vyhecovat. No a všichni ostatní spolehlivě zajistili hladký průběh celé akce a spokojenost klientů Domova 🙂 Jo a je to strašně fajn být zase mezi vámi.