21. 3. 2019 – Vítání jara v Domově sv. Josefa

Letošní vítání jara připadlo na 21. března. Astronomicky sice nové roční období začalo už dvacátého, ale jednadvacátého je aspoň pro mě hezčí a zažitější datum, takže se mi líbilo, že vítání vyšlo právě na tento den.

Vyrazila jsem hodinu před začátkem akce, cestou jsem v Doubravici vyzvedla JanuŠ obtěžkanou taškami s materiálem ke hrám, které si na klienty vymyslela, cenami pro ně a dobrotami, které napekla. Ve Dvoře na náměstí k nám přistoupila MartinaJ (zbrusu nová dobrovolnice, která už byla minulý týden s klienty na nákupech) se svými krabicemi plnými dobrot, které připravila, a nabraly jsme směr Žireč.

Auto jsme v Žirči nechaly na parkovišti u náměstíčka, v budově sv. Damiána jsme se zdviží vyvezly do patra a tam jsme si v kuchyňce začaly rozbalovat fidlátka. Postupně dorazili OldaŠ, který celou akci jistil zezadu :o), JanaČ a její báječné věnečky spolu se StáňouZ (polonovou dobrovolnicí, která k nám přistoupila před vánocemi). Pak ještě dorazila BohunkaK, bývalá zaměstnankyně DSJ a současná dobrovolnice Arniky a tím jsme byli komplet. Na chvilku se pak ještě stavila RadkaS, ale ta se zase brzy vypařila.

Klienti se trousili postupně a pozvolna, takže jsme začínali s menším zpožděním, ale to ani trošku nevadilo, nikam jsme nespěchali. Jana všechny přivítala, vysvětlila, jaký je plán akce a než se přistoupilo k vlastnímu programu, což byly hry, obešli jsme klienty s tácky plnými dobrot, na které se radostně vrhali a brali je doslova útokem. A po malém občerstvení – hurá do toho! Soutěžili muži proti ženám, klání to bylo urputné :o), veselé, něco bylo k zasmání, něco k zamyšlení a všichni jsme se dobře bavili. Tak jsme si hráli asi hodinu. Konečné skóre bylo nakonec takové, že muži převálcovali ženy o dvanáct bodů, ale ono to bylo nakonec docela jedno, protože dárečky dostali úplně všichni a nejdůležitější bylo, že jsme se dobře bavili.

Takže, jaro, ahoj, jsme rádi, že jsi tu! Jo, a Jitko, děkujeme za zákusky a kávičku :o)

MarcelaS

Fotky ZDE