Vítání jara

DSJ Žireč (7dob.)

„Vítání“ čtvera ročních období v DSJ se stalo už tradiční akcí, na kterou se svorně těší jak klienti, tak sami dobrovolníci. Tentokrát bylo v programu ohlášené překvapení, takže nás očekávala jídelna zaplněná do posledního místečka. Jana, naše „velitelka“ a zakladatelka Královédvorské Arniky, všechny jak se patří přivítala, dívky rozdávaly pohoštění, které samy upekly a jedna z dobrovolnic přednesla básně s jarní tématikou od K.V.Raise. Pod taktovkou Jany jsme si všichni zahráli hru „Co jsem“. Zábavné odpoledne završilo ohlášené překvapení – hudební produkce pana Františka Hobla. Do tanečního reje se zapojila nejen děvčata z Arniky ale i jeden z ošetřovatelů, který se projevil jako výborný komik. Na závěr rozdala děvčata klientům drobné dárečky z dílny dobrovolnic a dětí z Oční školy. Odpoledne plné hudby rychle uběhlo a již se všichni těšíme na další společná setkání.

Lenka P.

Jsem doma.Tak dneska jsme si to myslím všichni mooooooooc užili. Přes počáteční oťukávání se a trochu nervozity u každého jsme to parádně rozjeli. Ta hra (Ano,ne) byla dobrá a já bych určitě neuhádla nic. Verunka fakt válela. Mňam také vám tak chutnali Míša řezy? No mě strašně! Potom přišla na řadu Jíťa a její přednes. No krása – moc šikovná holčina,že? Ale to už přišel pan………?pane bože no jak on se jmenoval? Kdybyste mě kopli tak bych si nevzpomněla! No to je jedno a začal hrát. A to jsme to mohly my holky pořádně rozjet. No tak jo já přiznám, že ANETKA BYLA NEJLEPŠÍ A ŽE JSTE MOHLI STROMY VE VĚTRU VIDĚT KAŽDÝ DEN, ALE STROM V BUDOVĚ SE NEVIDÍ TAK ČASTO NE? Ale stejně nejlepší byli pánové ošetřovatelé: TO JSME SE NASMÁLI, ŽE?To nemělo chybu. O JÁ MYSLIM ŽE TO BYLO FAJN NE? A co Jíťa CHUDÁK SKONČILA S VYDLOUBNUTÝM OKEM NÁSLEDKEM NAŠEHO VÁLEČNÉHO TANGA. „Kačer“ nás také dost strhal. Ale stejně to bylo krásné odpoledne. Všichni si ho maximálně užili. Všichni skončili s plnými břichy (chudák Pavel, tomu jsem vždycky dala do každé ruky a co pán jemuž jsem dala dva hrnky s čajem, s tím že druhý hrnek je bonus. No,možná že bych měla zkusit někdy prodat eskimákovi chladničku. Zkusit to můžu že. Takže nashledanou na vítání léta. A můžete se těšit, protože my s Jíťou také něco vyrobíme, ha! to bude něco! antitalenti sobě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Terka (upraveno)

Nezbývá mi než se vším souhlasit, protože dnešní odpoledne bylo vážně super a ještě víc než super…je vidět, že i když není nic přesně vymyšleného, vždy jde udělat něco na vyplnění volného času. Naše tance tomu teda alespoň odpovídaly. Už aby bylo to léto, ale opravdové (aby nepropršelo). Taky možná znovu něco vyrobím, když mě popadne múza (ale to se nestává tak často a navíc cca 40 výrobků je občas taky dost). Míša řezy, další placky, slané pečivo i perníčky myslím udělaly velkou radost jak na oko, tak i na bříško. No tak se zase uvidíme na nějaké akci. A ještě něco……nezapomenu panu (taky už nevím jak se jmenuje) – tomu co hrál a zpíval , jak dlouho hrál při našem kačerovi (to určitě dělal naschvál, aby viděl, jestli vydržíme, a my vydržely.

Péťa