Vítání léta v Domově sv. Josefa v Žirči

Vítání léta v Domově sv. Josefa v Žirči

Přestože se nejprve zdálo, že nám elementálové nebudou nakloněni, hlásili totiž citelné ochlazení a déšť, postupně se předpověď počasí zlepšovala a zlepšovala, až to celé v reálu nakonec dopadlo na výbornou. Nepršelo a teplo bylo tak akorát. Poradili jsme si, teda OldaŠ si poradil, i s výpadkem velkého party stanu od hasičů z Choustníkova Hradiště, kteří nám ho každý rok půjčují a také stavějí a demontují. Sehnal několik menších, takže jsme se nemuseli obávat, že nám klienti zmoknou, nebo že bude hrozit úžeh.

Grilování tradičně zajišťovali manželé Sedláčkovi – co bychom si bez nich počali. Prasátko tentokrát zaplatila MartinaJ, která nás štědře sponzoruje z výnosů svého charitativního bazárku. Navíc přichystala hromadu jednohubek. JanaŠ, StáňaZ, JanaČ napekly sladké dobroty – kde bychom bez jejich mňamek byli. Bez jejich cukrářského umění bychom si už naše akce nedokázali my ani klienti představit.

Účast klientů DSJ byla poměrně silná – už si na naše Vítání léta zvykli a těší se na něj – již poněkolikáté přijali naše pozvání klienti královédvorské Diakonie v čele s Lenkou Nápravníkovou,  vedoucí pečovatelské služby a denního centra pro seniory.

Odpoledne příjemně plynulo za tónů kapely Milan A Bosorky a později Dvorský sběr (naše dvorní kapela), dobrovolnice poletovaly mezi stoly a roznášely klientům občerstvení, povídalo se, zpívalo a hezky se žilo… :o). Prostě – bylo to fajn. Jako vždycky. V parku v Žirči je pokaždé milo. Od klientů se nám dostávalo úsměvů a poděkování, a to my máme rádi, protože jejich zpětná vazba je náš hnací motor.

MarcelaS

foto ZDE