Vítání léta v parku DSJ a oslava 20. narozenin KA

Vítání léta v parku DSJ a oslava našich 20. narozenin

Královédvorská Arnika z. s. oslavila v sobotu 18. června 2022 svoje 20. narozeniny a zároveň přivítala léto v parku Domova sv. Josefa v Žirči.

Poslední roky své narozeniny slavíme s klienty DSJ a tentokrát jich přišlo rekordní množství. Jakpak by ne, vždyť jsme pro ně připravili V.I.P. program. Pozvali jsme skupinu Diamonds – vítěze soutěže Česko Slovensko má talent 2021. Z Nového Bydžova dorazilo 66 tanečnic a 1 tanečník se svými trenéry a několika dalšími dospělými doprovody a zcela zaplnili podkroví domu sv. Damiána, kde měli šatnu, a následně i park. Děti nám předvedly tři vystoupení. Ty nejmenší z přípravky se roztomile rozvlnily V peřině, starší dívky ukázaly svůj energický Avatar a vrcholem bylo dojemné vystoupení Lidice, které málokoho ponechalo chladným. Ač byla vystoupení krátká, zanechala v nás velice silný dojem. Potlesk nebral konce a v očích mnoha lidí se leskly slzy dojetí. V ZUŠ Jana Maláta Nový Bydžov prostě umí!

K našim Vítáním léta neodmyslitelně patří prasátko, pivo, limo a jiné dobroty, živá hudba a dobrá nálada. Nic z toho samozřejmě nechybělo ani letos, navíc bylo luxusní počasí. Víc jsme si opravdu nemohli přát. Kapela hrála, klienti Domova sv. Josefa a Diakonie, která už podruhé přijala naše pozvání, si užívali dobrot a spousta z nich byla zabraná do živého hovoru. Parkem pobíhaly malé Peřinky, slečny Avatarky a lidické děti, které mile dolaďovaly atmosféru horkého letního odpoledne.

Od vedoucího DSJ pana Dominika Melichara jsme dostali 20 nádherných rudých růží – za každý rok našeho působení jednu – a další hezké dárečky. Oni nás tu totiž mají velmi rádi a váží si naší dobrovolnické práce. Jejich zpětná vazba je pro nás nesmírně důležitá. Je nám ctí pro vás pracovat, Domove sv. Josefa.

Akce by neproběhla, kdyby nebylo pomoci SDH Choustníkovo Hradiště, a především finanční podpory města Dvůr Králové nad Labem. Děkujeme! Děkujeme všem dobrovolnicím, které se s láskou staraly o klienty a které napekly to obrovské množství sladkých dobrot, děkujeme kamarádkám dobrovolnic za jejich neúnavnou pomoc. Děkujeme příznivcům dobrovolnictví za jejich finanční dary, díky nimž můžeme dělat hendikepovaným lidem svět aspoň na chvilku krásnějším. Bez vás všech by nebyla akce taková, jaká byla. Tedy – PERFEKTNÍ.

Za Královédvorskou Arniku z. s. Marcela Svobodová, koordinátorka dobrovolníků

foto ZDE