Vítání podzimu v DSJ

Vítání podzimu v DSJ

Podzim jsme vítali na nádvoří Sv. Josefa v Žirči. Nebyla zima, ale podzim o sobě dával vědět prudkými poryvy větru, a to i v tomto obestavěném prostoru. Trochu problémy s tím měla Khattya, civilním jménem Katka Krupková. Nám to tak nepřišlo, protože vlnící se hedvábné vějíře, se kterými tančila, se nám o to víc líbily. Také tanec s vlasy byl působivý. Nejhezčí na jejím vystoupení ale byl tento příběh:

Často se mi stávají věci, nad kterými se zpětně zamýšlím, je to pouze šťastná náhoda?!? Děje se mi to nejčastěji v Arnice, ale i v práci a někdy i v osobním životě. Jsem za to strašně vděčná, protože v pravou chvíli se stane NĚCO, nebo potkám NĚKOHO a vždycky to pomůže, ovlivní, ale i obohatí, hlavně o krásné zážitky, životy hodně lidí. Arnika by se určitě nedožila tak krásných dvacátých narozenin, kdyby se v těžkých chvílích neobjevili ti praví, úžasní lidé a tak podobně se to stalo i s Katkou. Každoročně už několik let prezentujeme Arniku na „Dni zdraví“.  Moderátorka obchází jednotlivé organizace a ty se postupně představují. Nikdo jiný se toho nechce ujmout a tak jako předsedkyně musím a mám vždy trému. Letos k nám přišla milá slečna a mimo mikrofon mi říká „paní Štěpánová já jsem u vás v Arnice ještě jako žákyně kdysi tancovala., bylo to přes paní vychovatelku Rejlovou, jak jste spolupracovali se školou 5. května.“ Nemám moc paměť na jména a je to samozřejmě s věkem horší, ale tahle dívenka se mi hned vybavila. „Ty jsi Katka Krupková, moc dobře se na tebe pamatuju, několikrát jsi na našich akcích tancovala, bylo to vždycky nádherné a na tu dobu dost nevšední, klienti i my jsme byli nadšení.“ Všechna tréma byla rázem pryč, Katka Arniku krásně uvedla, dávala mi zasvěcené, smysluplné otázky a já povídala a povídala… Nejlepší na tom je, že Katka okamžitě nabídla Arnice další spolupráci a já ihned zareagovala. Byla to právě ta pravá chvíle… „Za 14 dní budeme v DSJ vítat podzim a k té „naší“ kapele bychom ještě nějaké zpestření akce potřebovali.“ Katce datum vyhovoval, a tak jsem hned držela v ruce letáček se všemi informacemi a hlavně kontaktem, domluvily jsme se a ostatní je už zde napsáno. Co zde ale není, a já se to dočetla v letáčku, Katka – Khattya  je profesionální tanečnice a lektorka. Je držitelkou mnoha ocenění z mezinárodních soutěží.  Má bohaté zkušenosti s vystupováním po celé ČR i v zahraničí. A tato úžasná, milá, skromná Katka nabízí Arnice bez nároku na jakýkoli honorář spolupráci. Zanedlouho budeme podobnou akci opakovat v Domově důchodců a pravděpodobně do Vánoc ještě v Diakonii. Katko, moc děkujeme.

Po tanečním programu jsme si dlouho notovali (ano, i klienti zpívali) spolu s „naší“ kapelou Dvorský výběr. Sešlo se jich tentokrát nebývale hodně, což přidalo vystoupení na mohutnosti ve zpěvu a barevnosti, kterou hudbě sem tam dodávala příčná flétna. Jak je jejich zvykem, hráli a zpívali ještě i poté, co se klienti už pomalu vytráceli zpět do svých pokojů.

Nebyla by to akce Arniky, kdyby chybělo pohoštění. Pět zúčastněných dobrovolnic roznášelo plněné rohlíčky, větrníčky, tradiční nebeskou Máňu. Klienti si rádi pochutnají i na pikantních dobrotách – jednohubkách a šnecích z listového těsta.

Účast klientů byla opravdu hojná a myslím, že nebyl ten, který by nebyl spokojen. Všichni spolem jsme si to úterní odpoledne užili.

JanaŠ a KatkaK

foto ZDE