Vycházka na letiště v Žirči

doprovod klientů DSJ(2dob)

Je to jasný – dobrovolnictví je pro dobrovolníka prostě koníčkem a někteří bez něj dobrovolně nevydrží ani o svátcích! A tady je důkaz, že „když se chce…“ stačí jen zavolat…

Zdárek dobrovolnice!!!! Jistě víte, že příští týden jsou u nás dva státní svátky. V těchto dnech je v DSJ stejný program jako o víkendech, tzn. ŽÁDNÝ, a proto by klienti stáli o nějaké zpestření (doprovod na letiště a zpět). Kdo byste měl čas, ozvěte se na forum, který den by se vám to nejvíce hodilo(buď čtvrtek, pátek, sobota, neděle-odpoledne). Díky moc!!!!!

A jak to dopadlo?

Sluníčko svítí, prázdniny v plném proudu, po ruce žádná práce, tak proč sedět doma, říkám si….Volám své kamarádce Lucce a spolu kolem půl druhé vyrážíme směr DsJ. Tady už na nás čeká Pepíno a Šárka Trojanová, se kterými jsem se předem telefonicky dohodla na menším výletu. Jeho cílem není nic jiného než naše milované letiště v Žirči. Pan hostinský se na nás již z dálky směje a pomáhá nám pod stříšku místního bufetu. Každý si objednáme dle libosti a prozatím se kocháme vzduchem plujícími ptáky, ať motorovými či nikoliv. Obsluha je zde velmi hbitá, a tak než se nadějeme stojí před námi orosená pivečka a talířky s něčím k nakousnutí….taky kdo by odolal místní specialitce „Utopenci z Orlíku“ ….Mlaskáme až se nám boule dělají za ušima…..S plnými bříšky, krásným pocitem ještě přidáme pár foteček a už zase honem zpátky do Domova, aby se sestřičky nezlobily. Stihli jsme to akorát….Ještě malá večeře na čerstvém vzduchu a už je tu loučení….Všichni příjemně unaveni se opět těšíme na další společnou akci!!!

Radka Stránská