„Výstup k prameni Labe“

doprovod klientů DsJ (3dob.)

Jitka HolcováJitka Holcová: …Velké díky rodině Štěpánových – jejich třem členům – za fyzicky náročný doprovod na horách k pramenům Labe. V době své dovolené a na své náklady ujeli i ušli x-km… Protože pršelo, nedalo se jet lanovkou, Jana navíc s bolavou nohou …takoví jsou oni!

Díky patří i Honzovi Pipkovi a všem řidičům, kteří také věnovali svůj čas. Stihla je tam velká bouře a krupobití, ale pacienti byli spokojeni, jedna klientka (Alice Winklerová) dokonce mluvila na kameru a večer to vysílala ČT1 a Prima. Rekord v počtu hendikepovaných z r. 2007 padl! – Díky!!

O co vlastně šlo a jaký rekord to padl, o tom se dočtete v následující zprávě, uveřejněné na stránkách „o.s. Sportem proti Bariérám – Český Ráj“ z 19.7.2009:

Přes nepřízeň počasí se uskutečnil v neděli druhý ročník výstupu vozíčkářů k prameni Labe. Překonání rekordu z roku 2007, kdy byl položen základ od 33 zdravotně i tělesně postižených (ZTP, ZTP/P). Hromadný odjezd byl v 8.30 hod. od Domova mládeže v Nové Pace, cestou nás doprovázela poslankyně Pardubického kraje Ludmila Navrátilová, komise agentury Dobrý den z Pelhřimova a novinářka Jičínského deníku pi. Kovářová. Prezentace se konala u Jilemnické boudy na Horních Mísečkách. Všichni účastníci akce obdrželi triko s logem sdružení a kupon na občerstvení od hlavních sponzorů řeznictví Švanda a Pivovar Nová Paka. Za slunečného počasí se všichni postupně vydali na trasu dlouhou 3300 m ze Zlatého návrší (1310 m n.m.) přes křižovatku U čtyř pánů (1340 m n. m.) a poté k prameni Labe (1386 m. n. m.). Rekord z roku 2007 byl překonán. Děkujeme všem 40 vozíčkářům ZTP/P a 6 tělesně postiženým ZTP z celé ČR za podporu při překonání rekordu. Děkujeme také jejich doprovodům a ,,tlačičům‘‘ za nepostradatelnou pomoc při zdolávání náročné trasy, které se tentokrát zúčastnilo celkem kolem 150 lidí. I zde se prodalo mnoho butonů na podporu střediska hendikepovaných sportovců.

Další zprávy o této akci si můžete přečíst, když kliknete na následující odkazy :

Více informací o činnosti „o.s. Sportem proti bariérám“ na webu o.s. Sportem proti Barierám – Český Ráj