11. 9. 2018 – Zářijové nákupy

Zářijové nákupy

Nákupy proběhly v pohodě. Bylo nás šest klientů a 6 dobrovolníků. Míša přivedla osmnáctiletou sestru, takže nás nakonec bylo jeden na jednoho, což je vždycky super.

Já měla na mechanickém vozíku paní Dášu. Pokaždé se všemožně snažím sehnat, co si klienti přejí, ale její přání bylo „kadeřnická pelerína“ a to se mi zdálo jako složitý oříšek. Všude kroutili hlavou – to nevedeme!? Potom mě napadlo zavolat mojí kadeřnici a ta nám skvěle poradila. V Náchodě je kadeřnický velkosklad a tam to mají. Ukázalo se, že dcera Dáši tam jezdí každý den, a tak bylo hned po problému. Projely jsme Kaufland, něco trochu pokoupily, a pak jsme si spokojeně seděly na náměstí, Dáša si dala na podloubí zmrzlinu a já pizzu. Ke Slunci jsme dorazily v půl páté, ostatní už pomalu platili, a tak jsme se tam ani neusadily. Ani jedné nám to ale nevadilo.

JanaŠ

Doprovázela jsem paní Blanku. Nakupovaly jsme dárečky pro vnoučátka. Podařilo se nám koupit puzzle s kočičkami pro nejmladší vnučku a druhé jsme sháněly zlatý řetízek. Prošly jsme celé náměstí, kde jsme objevily suprové botky přesně podle jejích představ a mile nás překvapila mladá obsluha, která byla velmi ochotná. Nakonec jsme úspěšný nakupovací den završily pohárem s višněmi.

BáraF

Byla jsem na nákupech poprvé. Mojí dobrovolnickou náplní jsou pravidelné návštěvy klientky Diakonie, ale ráda jsem pro nedostatek kolegů vypomohla. A snad jsem i trochu zvedla náladu pánovi na vozíčku, kterého jsem doprovázela. Hodně jsme se při nakupování nasmáli a snad vše dobře pořídili. Ráda jsem poznala člověka, který i přes svůj handicap dokáže být veselý a vlastně žádné rozdíly mezi chodícími a nechodícími neřeší. Nakupování bylo velice příjemné a jsem ráda za další zkušenost s dobrovolnickou činností v Arnice.

ElisN