3. 8. 2049 – Závody koní na Zálesí s klienty DsJ

Zálesí 3. 8. 2019

Viděno mýma očima – prožili jsme na Zálesí krásné, pohodové odpoledne. A to navzdory tomu, že nejen nás, ale hlavně pořadatele, jezdce a jejich koně počasí HODNĚ zkoušelo.

Když jsme přijeli my, bylo kolbiště plné vody po nedávné přeháňce doprovázené dokonce kroupami. Někteří jezdci se prý z obavy o zdraví své i svých koní odhlásili, ale i tak bylo startů tak hodně, že jsme měli pěknou podívanou.

Další přeháňka pak přišla kolem druhé, ale jak se říká – kdo je připraven, není překvapen. Řidič Vláďa přinesl deky, pláštěnky, klienti byli tedy v teple a relativním suchu po stříškou stanu, no a nám „mladejm holkám“ nebyla zima, i když jsme byly mokré. Podávalo se občerstvení (prasátko, párky nebo klobásy, pivo, limo, káva a k ní palačinky i Janina všemi oblíbená „božská Máňa“).

Přeháňka přešla v mírný a dlouhotrvající deštík a ten pak v situaci, kdy pršelo a zároveň svítilo a pálilo slunce. Větru, dešti, zdá se, ještě dlouho neporučíme.

Vydrželi jsem až do dekorování vítězů úplně posledního závodu. Při čekání na odvoz druhé várky klientů oschla a ohřála se na slunci ramena i panu Pepovi, a tak jsme odjížděli spokojeni.

Zúčastnili se: manželé Štěpánovi (zvládli být současně pořadateli i vzorně se starajícími dobrovolníky – díky jim!), příznivkyně dobrovolnictví Helenka, Radka, Martina… a já – Katka (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla).

fotky ZDE