4. 7. 2020 – Závody koní na Zálesí

Do závodů na Zálesí se tentokrát nikdo moc nehrnul, tak jsem si řekla, že odložím sekačku, motyčku a hrábě a vyrazím pomoct. Bydlím sice přes jednu vesnici, ale nikdy jsem na této akci nebyla, jelikož je v teplých měsících o víkendu vždycky co dělat kolem domu a byla jsem ráda, že ač jsem téměř sousedka, vždycky se našel někdo z dobrovolníků, kdo se tam o klienty zajel postarat. Takže letos moje premiéra.

Akce by se dala nazvat: „Taková letní pohodička…“

Řidič Vláďa s Josefem N, přivezli šest klientů a ještě s Radkou S, která se nakonec do kalendáře akcí také připsala, a Janou Š, která je společně s Oldou, jejím mužem, spoluorganizátorkou akce, jsme je navozili pod připravenou stříšku. Nepochybuji o tom, že ji postavil Olda Š, který tam pobíhal a pomáhal, s čím bylo třeba. Závody byly v plném proudu, takže si klienti mohli hned užívat ladných pohybů koní skákajících přes parkurové překážky a na své si přišly i jejich chuťové buňky, jelikož jsme jim ze stánků s občerstvením nosili dobroty. Odpoledne plynulo v dobré náladě, i počasí se vydařilo.

Na závěr akce se mohli klienti i maličko „pomazlit“ se dvěma čtyřnohými závodníky a především klientky Klárka a Blanka si to moc užívaly. Velmi děkujeme děvčatům z jednoho z jezdeckých klubů, na jehož jméno jsme se samozřejmě nezeptali, za to, že nám umožnily kontakt s koňmi, že celému aktu trpělivě přihlížely, že nám přinesly koňské pamlsky a že byly moc fajn.

Jak říkám: „Taková letní pohodička…“

Marcela S

foto ZDE