19. 12. 2017 – Zimu jsme zdárně přivítali…

Přidáno 20.12.2017

Ve společenské místnosti domu sv. Damiána panovalo poklidné úterní odpoledne… Pak se přiřítila Jana s Oldou, přivláčeli několik beden s proviantem a materiálem na tvoření a k tomu ještě friťák a pytel hranolek. Mezitím přišli další členové Arniky, taky pan Zvára, který si začal rozbalovat svoje fidlátka a už to frčelo… Rozehřát olej ve friťáku a taky tavnou pistoli, smažit hranolky, odmočit skleničky od přesnídávek, které se stanou vázičkami, sundat z nich etikety, navázat mašličky, lepit na smrkové větvičky perníčky a ony mašličky. Každý měl svůj úkol a společně nám šlo dílo pěkně od ruky. S úderem patnácté hodiny měl pan Zvára naladěno a přípravné práce byly hotové.

Společně jsme zpívali a pojídali skvělé hranolky s kečupem. A bylo fajn.

V přestávce mezi první a druhou rundou písní si klienti poslali od srdce k srdci ručně šitá srdíčka (šitá srdcem) a roznesli jsme jim dárečky. Zábava pokračovala, když část dobrovolnic popadla nazdobené vázičky a roznesla je po pokojích. Dárečky dostali i ti, kteří na setkání chyběli.

Potom jsme se přesunuli do podkrovní zasedačky k čaji, kávičce a drobnému občerstvení. Bylo nám spolu hezky. Od Domova jsme dostali balíčky – moc děkujeme! My víme, že nás tu máte rádi a hřeje nás to u ♥.

Fotogalerie