Kurs pletení z pedigu No. 2

V sobotu 19. 5. 2018 se uskutečnil již druhý ročník kurzu pletení z pedigu pro dobrovolníky pomáhající v tvořivé dílně DSJ a pro pracovníky tvořivé dílny. S paní lektorkou Janou Váňovou jsme se domlouvali již několik měsíců na tom, co kdo bude chtít plést, co se kdo chce naučit. Podle toho nám nachystala materiál, který běžně nepoužíváme a přivezla také své výrobky jako vzory.
Pracovali jsme intenzivně od 11 do 17 hodin. Přitom jsme v mezičase, např. při namáčení proutků, uzobávali z vlastnoručně připravených dobrot. Vše bylo v takové formě, abychom neztráceli čas, protože jsme měli každý jasnou představu, co chceme stihnout a hodiny při práci letěly strašlivě rychle.
Co jsme upletli, můžete vidět na fotkách. Iva už dlouho toužila po kabelce. A tak ji má. Krásnou, něžnou, originální. Také odhalila tajemství uzavírky Gretchen. Míla vytvořila krabici na kapesníky z plochého materiálu s hezounkou obloučkovou uzavírkou. Olda se zdokonaloval v nových uzavírkách, opletených okrajích podložek a naučil se plést za pomoci overballu. Naďa s rukou v obvazu po chirurgickém zákroku zkoušela, jaké to mají někteří klienti, kterým chybí hybnost jedné ruky – pletla tedy jednoruč, ale velice zdatně. Já jsem zhotovila košík – houbák s vypleteným dnem a opleteným uchem.
Během kurzu jsme poznávali, co všechno bychom se ještě rádi naučili a všichni si přejeme, abychom se za rok mohli sejít znovu. Bylo nám spolu moc dobře a hodně jsme se naučili.
Děkujeme vedení DSJ za spolupráci při organizaci tohoto kurzu. Nově nabyté dovednosti uplatníme při práci s klienty.

Katka K.