Květnové nákupy

Jako každé druhé úterý v měsíci byly v plánu nákupy. Co ale v plánu nebylo, byl nedostatek dobrovolníků. K dispozici jsme měli jen nákupní stálice Janu Š. a Marcelu S. Navíc měla Jana bolavou nohu a viděla by se radši doma na gauči, než s rukama na madlech invalidního vozíku. Jako pokaždé Jana obvolala všechny dobrovolníky, kteří připadali v úvahu, a vyšla z toho nula. Co teď? Máme tu přece několik nových dobrovolnic, tak ještě zkusit obvolat ty. Přestože je úterý 14:20 doba, kdy je většina lidí v práci, podařilo se, že nová dobrovolnice Anička J. opravdu čas měla. A co víc, stal se zázrak a na naši výzvu uveřejněnou na FB profilu Arniky zareagovala studentka Bára F. Nakonec se utrhla ještě i Zdeňka B. a situace, která se zprvu jevila jako tragická, se v dobré obrátila.

Jelo pět klientů a Jana doufala, že se jednoho z nich ujme řidič Zdenda. Bohužel nemohl, tak naše úplně nejvíc nejobětavější šéfka Jana nákupy odšlapala. V našich očích je hrdinka.

Anička s Bárou prodělaly krátkou instruktáž na téma ovládání mechanického invalidního vozíku, a poté jsme se všichni rozešli, kam si klienti řekli.

Nákupy proběhly ve standardním duchu a po nich jsme se všichni jako obvykle sešli v restauraci U slunce, kde jsme měli zarezervované místo na zahrádce. Úterní odpoledne pokračovalo v příjemném, uvolněném duchu při konzumaci a lehké konverzaci. Anička s Bárou vypadaly, že pro ně byla nákupní premiéra pohoda. A co víc, Bára se oficiálně stala novou dobrovolnicí Arniky.

Odpoledne pomalu přecházelo v pozdní odpoledne a byl čas naložit klienty a tradá domů. Tak zase za měsíc!

Několik fotek od Slunce je tady.