Michal Prokop & Framus Five

  1. 3. 2024 vyrazil “ Domov“ do HK za kulturou. Michal Prokop, rockový zpěvák, skladatel, bývalý politik, moderátor, kytarista a kdoví, co ještě, je mezi lidmi stále oblíbenou hudební stálicí. Ani jeho věk, pomalu se blížící osmdesátce, mu nebránil podat špičkový hudební a lidský výkon. Stejně jako jeho neméně letitá kapela Framus Five. Ostatně i kapela už dávno oslavila v Karlíně 50 let! Pětasedmdesátiletý houslista Jan Hrubý hrál mistrovsky „jako o život“. Ale ani noví, mnohem mladší členové, nijak nezaostávají. Mladý klávesák neposeděl a zpestřil svůj výkon i „hodem“ své židle. Následné rozlití láhve s vodou vyřešil okamžitým úklidem! Vtipálek kytarista Pavel Marcel z Karlštejna zase hodně řečí těla komunikoval s publikem a podporoval svého staršího kolegu houslistu . Nádherné propojení generací.

Domov přijel s časovým předstihem.

Naše první setkání se 2 členy kapely bylo hned ve výtahu, kde nám houslista s kytaristou pomáhali držet stále se zavírající dveře. Bylo to od nich nečekané, pozorné a milé.

Trošku technických potíží jsme si užili ve foyer s vozíčkem jednoho klienta, neb se nám dlooouuho nevedlo vysvobodit ho z područek jeho „stroje“. Všichni, tedy doprovod, řidič i klient jsme se u tohoto technického „oříšku“ tak trochu zapotili, nejvíc ovšem klient, který byl v teplém předsálí stále ještě v bundě…

Pořadatelé, jako ostatně v Adalu pokaždé, byli velmi vstřícní a ochotní. Naše rezervovaná místa na nás již čekala. Lístky na koncert prý byly tentokrát velmi brzy vyprodané!

Framus začal „peckou“ Kolej Yesterday, takže atmosféra v sále byla okamžitě přátelská. Potlesk u dalších skladeb nebral mnohdy konce. Obdivuji, že 78letý frontman vydržel celý koncert bez přestávky!

Zkrátka vydařená kombinace vzpomínek, dobré  hudby a skvělé atmosféry. Kapela se po bouřlivém potlesku na samotném konci nenechala dlouho přemlouvat i k následnému delšímu přídavku.

Pro nás byl velmi milý a hluboce lidský přístup pana Prokopa, jeho kytaristy a mladého klávesáka po koncertě. Byli požádáni o společné foto. Absolutně ochotně rozdávali podpisy a pózovali při focení nejen s našimi klienty. Ani náznak nervozity či spěchu. A to někteří měli před sebou mnohem delší cestu domů než jen do Prahy.

Pan Prokop, nositel mnoha ocenění, jednou řekl: „Na jevišti jsem šťastný!“ Ve čtvrtek jsme díky němu byli šťastni i my všichni! Děkujeme!

ZitaJ