Nad dopisy „diváků“…

V arnikovém mejlu nám přistálo toto psaní, které nemůžeme neotisknout

Milé kolegyně a kolegové,

pod tíhou dojmů z krásné akce pro klienty DSJ a profesionálně odvedené práce, kdy jsem vzpomínala, jak jsem sama připravovala obdobné akce v DD, přikládám poděkování.
Kosťa byl velmi spokojen a rád, že mohl v příjemném a láskyplném prostředí v parku „pod lípou“ prožít krásné odpoledne.

Děkujeme, Soňa

 

Vítání léta v indiánském stylu

Já a Kosťa jsme počítali dny, kdy spolu zase po čase někam vyrazíme. Nyní to byl žirečský park, který ožil zajímavou akcí. Již při příchodu do parku jsme potkávali klienty DSJ a většina měla kolem sebe nějakého příbuzného či známého, a tak se příjemné chvilky jen znásobily.

Pietní vzpomínka na „Pepína“ se stala důstojným rozloučením Arniky s tímto oblíbeným klientem a všichni, kdo ho znali, zavzpomínali. Bylo smutné, že už není mezi námi na této akci, o které před nedávnem mluvil a moc se na ni těšil.

Program ze života indiánů byl velice obohacující. Prohlídku zbraní s popisem přímo od indiánského náčelníka, náhled do indiánského týpí si Kosťa náramně užil, hmatem vnímal zbraně i další podávané předměty. Nezapomněli jsme mu při představování slečny indiánky podat její cop, aby uhodl, co to je. (Pan Kostas je nevidomý, pozn. red.) No prostě pohoda a legrace. Tance i scénky ze života „indiánů“ spojené se zvukovými vjemy dokreslovaly tuto jedinečnou podívanou. Výborné občerstvení, pašík měkoučký, pivko příjemně vychlazené a zákusky – ňam, ňam. Počasí sluníčkové, jak se na zahradní slavnost patří.

Velké díky organizátorům, kteří vše zvládali s úsměvem na tváři a s velkým pochopením pro klienty, kteří jak bylo patrno z jejich pozitivního vyzařování, na tyto zážitky budou dlouho vzpomínat a mít si o čem vyprávět.

Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit. Soňa a Kosťa