Ozvěny Indiánského léta

Koordinátorka dobrovolníků v Domově sv. Josefa nám napsala:

Milé duše spřízněné, hledám slova, jak poděkovat za skvělou sobotní akcičku, jakou bylo „Indiánské léto“… Možná to bude znít trochu pateticky, ale v souvislostí s vaší nezištnou pomocí mě napadá citát… „Člověk člověku je vším, zejména láskou, kterou nechce zpět…“

A tak DÍKY   za tu lásku, člověci naši 

Jitka H.

A na úplný závěr ozvěn ještě poděkování, kterého se nám před lety dostalo od Pepína:

Arnika – jak jsem ji poznal a co bylo dál…

Zeměpis a dějepis mi nikdy moc nešly. S čísly a letopočty mám problém. Takže si už nepamatuji, kdy jsme se poprvé potkali. Snad to tenkrát byly dvě žabky, tak 7. či 8. třída: „Jsme z Arniky a budeme vám pomáhat!“, řekly. A co slíbily, dodržely. Tak to začalo.

Domov svatého Josefa a Arnika:

Na jedné straně postižení roztroušenou sklerózou. Na druhé straně Arnika, občanské sdružení dobrovolníků, jejichž cílem je pomáhat lidem s handicapem. Nesměle jsme se oťukávali a po nějakém čase jsme si dali rande. Kde jinde než u Dostaveníčka. Tím začaly oblíbené nákupy, doprovody do kina, do divadla i na trhy v Kohoutově, adventní trhy Kuks a Svatoanenské slavnosti v Žirči. Jednou z pravidelných akcí je Vítání ročních období. Arnika připraví pro klienty nejen mňamky, ale i dobré slovo okořeněné soutěžemi, hudbou a jinými rozvernostmi.

Spolupráce se rozvíjela a léta běžela. Časem se z těch, co se neznali, stali přátelé. Arnika totiž nejsou jen ty dvě žabky, ale i pár dalších nadšenců. A taky šílenců, kteří svůj čas tráví s námi, a tím nám ulehčují osud.

Z žabek se staly dívky a slečny. Čas, život a lásky je rozptýlily do světa. A jak nám odrostly dorostenky, tak i střední a starší generace. Začínají chybět pomocné ruce. Prosím tímto všechny eventuální příznivce, aby trochu omladili(ly) Arniku. S Arnikou je čeká široká škála výletů a návštěv kulturních akcí a mimochodem, občas je s námi i sranda. Svou pomocí snad získají i dobrý pocit.

PS: V Arnice jsou vítáni i muži, ale je jich málo. Tak opatrně… nevyplašme je!!!

Pepino