Přivítali jsme podzim

18. září 2018 – Podzim s vůní čokolády

Podzim jsme letos v DSJ přivítali v podkrovním přednáškovém sále budovy Sv. Damiána. Tématem byla ČOKOLÁDA.

Na paní Marcelu Krčálovou, která nám zpříjemnila odpoledne a odkryla nám nejen historii výroby čokolády, ale také její blahodárné účinky, jsme čekali celý rok. Tak je se svými vystoupeními vytížená. Mám zato, že čokoláda a podzim jdou báječně k sobě, takže vše nakonec nastalo v ten pravý čas.

Slyšeli a viděli jsme, kde a jak se pěstuje kakaovník, dověděli jsme se o významu čokolády v různých historických obdobích, byli jsme seznámeni i s výrobními postupy té pravé, ničím nenastavované a tudíž tělesnému i duševnímu zdraví prospěšné čokolády.

Dnes už víme a na vlastní chuťové pohárky jsme poznali, jak chutná ručně vyráběná čokoláda královéhradecké firmy Jordi’s. Je báječná. Je rozmanitá. Její chuť vnímáte v ústech dlouho. Obsahuje pouze to, co čokoláda obsahovat má – kakaové máslo, kakaovou hmotu, třtinový cukr, přírodní příchuti (vanilku, skořici, chilli, oříšky či mandle), žádné náhražky, žádná syntetická dochucovadla… Stejně úžasné jsou florentinky s podstavou z této čokolády. K dostání je i kakaový prášek, horká čokoláda nebo mandle v čokoládě. Připravuje se prý i adventní kalendář.

Ochutnali jsme řadu vzorků a ke každému jsme dostali výklad. Začínalo se bílou čokoládou se zeleným čajem, následovala mléčná se skořicí, čokoláda s kozím mlékem, s ovčím mlékem, čokoláda s chilli i stoprocentní čokoláda. Mohli jsme si vyzkoušet i jemný a voňavý „krémíček na ksichtíček“ z kakaového másla a různých přírodních silic.

Mnoho různých výrobků jsme si mohli zakoupit a také jsme toho využili. Čokolády byly v krásném dárkovém balení ve velikosti mini jako vzorky i ve velikosti normální. Cena je sice vyšší než u běžných čokolád, ale protože jsme předem ochutnali a seznámili se s podstatou té dobroty, přišly nám přiměřené.

Myslím, že všechny posluchače čokoládové odpoledne potěšilo. Jsme moc rádi, že se zúčastnili i klienti z Domova důchodců Roháčova se svými doprovody. Potěšilo nás, že jim můžeme tímto způsobem trochu vrátit to, jak jsme vždy vlídně přijati na akcích, které pořádají oni a na které nás zvou.

Děkujeme Domovu sv. Josefa za poskytnutí sálu a techniky.

KatkaK

Fotogalerie je ZDE.