První postřehy z Vítání léta

Přinášíme první postřehy, které proběhly naší Arnikovou internetovou diskusí.

Jitka Holcová – koordinátorka DsJ a dobrovolnice KA

A bylo léto a bylo dobře… napadají mě slova z jedné písničky od Marien 🙂
Ano – to byla sobota famózní akce ve velkém stylu VÍTÁNÍ LÉTA.
Kdo v zámeckém parku všechno nachystal? Ledničky, gril, prase 90 kg živé váhy, pivko, nealko, kávu (dokonce i ledovou!) cukroví x druhů, nádobí, obsluhu, stany, židle, usměvavou obsluhu, program – trampolínu, děti ochotné v ní předvádět salta a skoky 2 m nad sítí, Špindleráček s tanečky a zpěvem, ozvučení… a to jsem určitě na něco zapomněla – třeba: kdo natrhal třešně?? Odpověď je jednoduchá: NAŠE MILÁ ARNIKA. Tečka. Za celý Domov sv. Josefa – vedení a hlavně klienty: MÁTE NÁŠ OBDIV. Máme štěstí, že vás máme!!!!!!!!!!!!!! …“člověk člověku je vším, zejména láskou, kterou nechce zpět“… to je Váš případ 🙂 DĚKUJEME!!!! ČLOVĚCI!!!!

Jana Štěpánová – dobrovolnice KA

Jituško, to je hezky napsané, děkujeme… Děkujeme, ale i my Tobě. Jsi jedna z nás a zároveň úžasná,citlivá, šikovná „spojovatelka“ mezi námi a DsJ. Po takovéto akci mám vždycky chuť „objímat celý svět“ ,vidím chvilku vše růžověji. Mám velkou radost, že existuje tolik skvělých lidiček, kteří se do akce zapojili a že jsme tak společně mohli alespoň na chvilku trochu zpříjemnit život těm „našim“ lidičkám. Všem i personálu patří velké poděkování.

Iva Jaklová – vrchní sestra na trvalých pobytech DsJ

Já také všem moc a moc děkuji za naše klienty – opravdu si to užili. Verunka R. stále opakovala, že je to její nejkrásnější den a že je moc šťastná. Škoda, že z důvodu nemoci se naši klienti brzy unaví a nevydrží až do konce. Výborné jídlo, koláčky, pití – tolik práce jste si se vším dali. Však se všichni jenom olizovali. Rádi se zapojíme i my s přípravou – upečením cukroví 🙂 Ještě jednou obrovské DÍKY!!!!!

Katka Krobotová – dobrovolnice KA

Úsměv klientů je naše nejlepší odměna. A pokud se usmívá Verunka, těší nás to MOC! I já, stejně jako Jana, musím pochválit personál, který s námi letos tak dobře spolupracoval. Věřím, že i pro ně to bylo příjemné zpestření služby, i když měli „díky Arnice“ možná víc práce. Náš tým byl hodně početný, zapojily se celé rodiny dobrovolníků, kamarádi dobrovolníků, kamarádi kamarádů, hasiči z Vlčkovic, sponzoři nás podpořili… a všechny nás těší, že se akce líbila.

Jitka Holcová

:-):-):-) díky, Jani:-) Jsem ráda jedna z vás:-)

Helena Růžičková, Hradec Králové – dobrovolnice

byla jsem na této akci poprvé, líbilo se mi, jak mne dobrovolníci přijali, vše měli připravené, rozdávali úsměvy, ledové káva s domácím cukrovím v tom horku neměla chybu, prasátko, pivečko přišlo též velmi vhod. Bylo vidět, jak jsou klienti spokojení, jak sledují se zájmem z chládku stromů výborné vystoupení Špindleráčku a cvičení na trampolínách. Po vystoupeních si ještě v kroužku povídali, než byli přemístěni na pokoje.Jsem moc ráda, že mě Jitka Holcová na tuto akci pozvala, oceňuji její práci. 😀

Katka Krobotová podruhé

Marně přemýšlím, co by se dalo letošnímu Vítání léta vytknout. Takového, co vzniklo něčí nedbalostí. Ano, slyšela jsem pár výtek, ale já jsem je vyhodnotila tak, že nebyly zásadní, že by se při troše tolerance mohly přejít… z některých jsme se i poučili do budoucna. No ale jak praví klasik – „lidé jsou různé.“

Já osobně jsem měla báječný pocit, který bych mohla vyjádřit ve třech pohledech:

  1. Pohled na rozzářené tváře klientek, na kterých jsme v poslední době úsměv viděli jen málokdy
  2. Pohled na perfektně fungující tým – dobrovolníci, dobrovolnické rodiny, kamarádi a kamarádi kamarádů, personál, hasiči z Vlčkovic…. Ačkoliv jsme se navzájem osobně ani třeba neznali, fungovali jsme jako tým. Všechno klaplo tak, jak mělo. I ty bouřky milosrdně počkaly, až všechno sbalíme.
  3. Pohled na účinkující. Byli úúúúžasně šikovní. Sokolové i Špindleráčci. A také jejich vedení. To je paráda, když se někdo dětem věnuje s takovým zápalem.

Takže za mě – všechno dobrý.

A za rok?

Znovu přivítáme léto v žirečském parku?