Srpnové nákupy, aneb Hurá do města!

Nákupy s Arnikou  – 9. 8. 2022

Srpnový nákupní den využilo 7 klientů DSJ, kteří si potřebovali něco koupit a chtěli si posedět v hospůdce U Hlaváčků. Dobrovolníků bylo i s panem řidičem pouze šest. JaničkaŠ jako zdatná a zkušená dobrovolnice se tedy ujala dvou klientů na elektrických vozících.

Přání a cíle nákupů se různily – od kapek do nosu přes návštěvu optiky, nákupů oblečení, dobrůtek, nápojů i co nejdříve si sednout do hospůdky, užívat si její atmosféry a možnosti si něco dobrého objednat.

To byl dobrý důvod pána, kterého jsem doprovázela, proč se přihlásil na nákupy. V hospůdce jsme byli první. Postupně přijížděli i ostatní klienti. Někdo měl chuť na smažená cibulová kolečka, někdo na hranolky s kečupem a tatarkou. Dobře jsme se vzájemně bavili a čas rychle ubíhal. Stále nám chyběla JanaŠ a dvě ženy, které doprovázela. V 17 hodin za námi dorazili trochu unavené, ale spokojené, jak dobře nakoupily. S radostí ukazovaly své „úlovky“ a těšily se na něco dobrého, opět osvědčené hranolky s kečupem a Radegast. Všichni klienti odcházeli z hospůdky v dobré náladě a společně se vydali s panem řidičem na zpáteční cestu.

SoňaV  

 

foto ZDE