Srpnové závody koní na Zálesí

1. 8. 2020 se na Zálesí konaly tradiční parkurové závody. Ty jsou u klientů dosti oblíbené. Stává se, že se jede ze Žirče dokonce dvakrát. Tentokrát na poslední chvíli tři klienti vzdali z důvodu tropického počasí a z obavy o své zdraví. Nebylo se co divit, protože „dole“ bylo opravdu velké horko. Kdo je ale znalý, spoléhá na zkušenost a doufá, že „nahoře“ na Zálesí bude jako skoro vždy pofukovat a pod stanem ve stínu nebude tak zle.

A tak se stalo, že nás, dobrovolníků, byla přesila. O to víc a klidněji jsme si to užili. Většinou jsme se před sluníčkem schovávali ve stínu, ale K. byla šťastná na sluníčku. Na hlavě periodicky vlhčený šátek, vystavovala se teplým paprskům. Mnohokrát si vyslechla naše varování, že už toho bylo dost, že se spálí. Nedala jinak a vyhřívala se.

Zdálo se nám, že i závodníků (jezdců + koní) bylo tentokrát pomálu. Nebo spíš kdo odzávodil, ujížděl hned pryč z horka. Krátce po čtvrté hodině byl závodům konec. Klienti byli naloženi, rozloučili jsme se a spokojeni jsme odjížděli domů.

KatkaK

foto ZDE