Tajemství staré bambitky 2

Na pohádku bylo přihlášeno deset klientů, které bylo třeba přivézt nadvakrát, jelikož všichni by se do dodávky nevešli. Proto jsme musely, my dobrovolnice, čekat před kinem hodinu dopředu. S JanouŠ a JitkouK jsme se ujaly prvních pěti klientů. Dopředu jsem v kině domluvila, že nám otevřou dřív, takže jsme měli kam hlavu složit. Přece jen bylo ještě dost mrazivo. Zaměstnanci kina jsou vždycky velice vstřícní a my jsme jim za to moc vděční. V termosce jsem přinesla kafe, Jana napekla a všichni jsme si v předsálí pochutnávali. Povídání s klienty uteklo a pan uvaděč nám otevřel sál. Vždycky nás pouští přednostně. První várka klientů byla usazená a netrpělivě jsme vyhlíželi várku číslo dvě. Opravdu velmi netrpělivě – ručičky hodinek běžely jak o závod a auto s klienty nikde. Už i uvaděč vyhlížel s námi. Byl tak hodný, že šel do sálu ohlásit, že se začátek promítání trošku posune. Nevíme, jaký nastal zádrhel, ale zhruba čtvrt hodinu po plánovaném začátku klienti dorazili. Tak honem svléknout bundy, usadit a je to, promítá se.

Film se líbil, všichni byli spokojení. Naložili jsme první pětici, druhá pětka, která byla na začátku ošizená o dobroty, teď při čekání na svůj odvoz, mlsala. Pěkně jsme si popovídali a bylo fajn. Poznala jsem zase nové lidi, se kterými jsem se při doprovázení na akce zatím ještě nepotkala.

Těším se na příště.

MartinaJ

 

To bylo tak, já jsem pořád přemýšlela, co budeme s první „várkou “ skoro celou hodinu dělat. Abychom šli někde do hospůdky, to nepřipadalo v úvahu, na to bylo toho času málo. Napadlo mě, že bychom si mohli před kinem udělat malý „piknik“ s horkou kávou a něčím na zub. Zavolala jsem to Martince a ta okamžitě souhlasila. Dohodly jsme se, že ona uvaří kafíčko a já něco upeču a mile mě překvapila tím, že v sobotu vyjednala otevření kina o něco dříve. Piknik se tak konal v teploučku v předsálí kina a bylo to moc fajn, pomáhala nám ještě Katky dcera Jitka. Klienti byli opravdu nadšeni a pořád si jenom pochvalovali, že jeli v první várce, ale ani druhá várka nepřišla zkrátka, pohoštění zbylo i na ně. Martinku vystřídala Katka, povídali jsme si, a tak čas, kdy se opět objevil řidič Zdenda, také rychle utekl.

JanaŠ

 

foto ZDE