Ve zkratce o tom, jak jsme Vítali léto

Pár slov o vítání léta, které proběhlo v sobotu 15. června 2019 v parku Domova sv. Josefa v Žirči.

Tak už je to zase rok, co jsme naposled vítali v žirečském parku léto. Úkoly jsou dávno rozdány, každý zajišťuje kousek, snad tu mozaiku dáme dobře dohromady. Tak jdeme na to.

Prasátko se točí na rožni, pívo a kofola tečou z píp, k dispozici je spousta dobrot, které dobrovolnice napekly, můžeme si ďobnout i třešní.

Přijíždí nákladní auto a hned kolem něj panuje čilý ruch. Vybaluje se a staví trampolína, kterou sem přivezl oddíl skoků na trampolíně Sokola Dvůr Králové. Přijíždějí členové folklórního souboru Špindleráček. Pomáháme personálu s navážením klientů. Vše je připraveno, všichni na svých místech, můžeme začít.

Žasneme nad výkony mladých skokanů, následuje vystoupení Špindleráčku. Je to takové milé, folklórní pohlazení po duši. Jí se a pije, prostě hoduje. Máme se jako na zámku, ať to trvá věčně 🙂 Ještě jeden blok skoků, Špindleráček odjíždí, náš dvorní zpěvák a kytarista se natěšeně ujímá mikrofonu a ještě celou hodinu nám zpříjemňuje letní chvíle svým krásným hlasem. Nakládá se trampolína, skokani míří z parku ven. Řady klientů pomalu řídnou.

Zpěv utichá, zpěvák odjíždí, balí se, uklízí, vše se postupně odváží. Koukneme na oblohu a vidíme, že se na nás od Hradce valí bouřka. Ještě že už máme skoro sbaleno. Odjíždíme a černočerná tma se blíží a blíží. A je tu. Poslední dobrovolník odsud odjíždí v hodině dvanácté a spěšně se prokličkovává mezi padajícími větvemi k bráně parku. Naštěstí z toho on i jeho automobil vyvázli bez újmy.

Později se dozvídáme, že se jedna z klientek se slzami v očích svěřila s tím, že byla výkony mladých skokanů natolik fascinovaná, že létala v duchu s nimi a na chvíli měla pocit, že zase chodí.

Špindleráčku se tolik líbila činnost našeho spolku, že nám při odjezdu darovali nemalý finanční dar.

Člověk se asi nikdy nepřestane dojímat nad silnými příběhy, které ho zasáhnou jako blesk z čistého nebe a žasnout nad lidskostí, která je tak prostá a nenápadná.

Fotky ZDE a TADY