Vincenc

Vincenc – představení Klicperova divadla, 14. 1. 2020, Hankův dům
S klienty Domova sv. Josefa

Čekám před Hankovým domem a vyhlížím známé velké modré auto. V tom přichází pro mě nová tvář, dobrovolnice Elis. Seznamujeme se a auto s klienty zastavuje. Řidič Lukáš vyváží z dodávky vozíčkáře a my s Elis si je přebíráme a odvážíme dovnitř k šatně. Lukáš nám přivezl 6 divadelních nadšenců, samé ženy… Pomůžeme jim z bund a svetrů, nakoupíme limču, kávu a víno a usazujeme se na boku v divadle. Sál se rychle naplnil, může se začít.

Herci jsou čtyři, představují dva manželské páry, dvě sousedící rodiny, které mají klasické normální rodinné starosti i radosti. Po hodince je přestávka, lidé odchází, ale my s klienty zůstáváme, doplníme pitný režim a čekáme na pokračování hry. V celé hře si vystačili jen ti 4 herci. Měli úspěch, na konci a vlastně i během představení se hodně tleskalo.

Do předsálí se s námi přišli všichni vyfotit a popovídat si. Herci byli zvědavý, jak se nám to líbilo. Všichni jsme se shodli na tom, že to bylo moc hezké představení. Krásný večer jsme zakončili v kavárně u sklenky vína, džusu, minerálky…

MartinaJ

foto ZDE