Závody koní na Zálesí

Závody koní na Zálesí – 6. 8. 2022

Sobotní ráno bylo deštivé, obloha zamračená. Deset klientů DSJ a pan Zizopulos měli velké obavy, zda se uskuteční závody koní na Zálesí, kam je Arnika pozvala.
Kolem poledne přestalo pršet, a dokonce se ukázalo i sluníčko. Na Zálesí dorazilo kolem 13. hodiny první auto s klienty i pan Zizopulos, který je nevidomý, žije sám a s Arnikou je v kontaktu. Po doprovodu klientů pod připravený stan, co kdyby opět začalo pršet, jsme přivítali přítomné a podali informace o nabídce občerstvení – prasátko, párky nebo klobásy, pivo, limo, káva a k ní palačinky i Janin skvělý moučník. Jana opět zadělávala těsto a pekla výborné palačinky, které se podávají v této vysoké kvalitě pouze zde.

Klienti se zajímali o dění na parkuru, tleskali, líbila se jim doprovodná hudba, pochutnávali si na občerstvení. Všichni si užívali pohodové odpoledne a vzájemně se vesele bavili.
O klienty s láskou pečovali dobrovolnice paní LenkaP, RadkaS, manželé Štěpánovi, pan řidič Lukáš a já. Pan Zizopulos děkoval za krásné odpoledne, které díky Arnice mohl prožít s příjemnými lidmi, výborným občerstvením na čerstvém vzduchu i chvílemi se sluníčkem.
Dění na závodišti jsme mu popisovali, a tak si i on zprostředkovaně odnesl mnoho hezkých dojmů z této akce a bude mít na co vzpomínat.
Po posledním vyhlášení vítězů byl závod ukončen, ale nikomu se nechtělo opustit výbornou pozitivní atmosféru, která se v průběhu odpoledne vytvořila.

Tak zase příště na shledanou s Arnikou na Zálesí.

SoňaV

foto ZDE